Кстати, о птичках

Родіювання срібла й золота: плюси й мінуси родованих прикрас

Коли виникає бажання купити срібний браслет жіночий, кожен стикався з процесом родіювання. Про плюси й мінуси такої методики поговоримо далі.

Родіювання ювелірних прикрас: що це таке

Родій — метал, який знаходиться під 45 номером у періодичній системі хімічних елементів. Його зараховують до платинової групи, тож він вважається благородним. Родій характеризує сріблясто-білий відтінок, котрий візуально схожий на чисте срібло. Тільки в порівнянні з дорогоцінним металом, родій володіє кращими фізичними й хімічними властивостями. Зрозуміти, для чого використовується цей метал, допоможе сам процес родіювання:

 • Спершу ювелірну прикрасу зі срібла або золота повністю знежирюють і полірують. Важливо, аби поверхня стала рівною й гладкою. Так відбудеться необхідна хімічна реакція. Далі прикрасу знову знежирюють і промивають водою.
 • На останньому етапі застосовується гальванічна ванна зі спеціальним розчином. Туди занурюють ювелірний виріб. Через розчин проходить електричний струм. Виділяється родій, який тонким шаром вкриває виріб.
 • Родій: основні переваги й недоліки

  Перше — характерний матовий блиск, який він дарує готовій прикрасі. Все тому, що хімічний елемент відбиває майже 90% світлових променів. Крім стандартної методики, виокремлюють ще чорне родіювання. Технологія така ж, тільки різниця в розчині, який використовують. Ювелірні прикраси отримують легкий чорнуватий відтінок, який штучно зістарює прикрасу. Таким чином вдається контролювати природний процес окислення срібла. Тож прикраси менше піддаються впливу поту, вологи, косметики. Чорне родіювання додатково захищає прикрасу від:

  • подряпин;
  • потертостей;
  • різких перепадів температури.

  Єдиний і найголовніший недолік — прикраси з покриттям родієм вимагають особливого ставлення. Наприклад, їх не можна чистити за допомогою абразивних засобів і жорстких щіток. Не менш важливо, аби шар родію складав від 0,1 до 0,25 мм. Інакше захист буде недостатнім. Саме тому важливо купувати прикраси в сертифікованих і офіційних крамницях.

  Як відрізнити ювелірні прикраси з різним покриттям

  Візуально — ніяк. Найкращий спосіб — зняти захисне покриття. Проте таким чином руйнується початковий намір ювелірів. Спеціалісти використовують іншу методику — спираються на вагу ювелірного виробу. Наприклад, каблучка з чистого золота 17 розміру важитиме приблизно 8 г, тоді як зі срібла — 5 г. Тому краще звернутися за допомогою до професіоналів.

  Источник: Лифтер

  Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

  И еще туда же!

  Коммунальщики привели в порядок светофоры и дорожные знаки в разных районах города (фото)

  Observan

  На участке улицы в Приморском районе коммунальщики обновили дорожную разметку, отделив велодорожку

  Observan

  Перед праздничными мероприятиями коммунальщики провели масштабную дезинфекцию в центре Одессы (фото, видео)

  Observan