Одесские штучки

Чому варто зберегти пам’ятник Катерині II в Одесі

Всього за кількасот метрів від Дюка стоїть пам’ятник Катерині ||. Полеміка щодо його долі загальновідома.

Про це у Фейсбук повідомляє Ігор Покровський.

У 1901 році на Всесвітній виставці в Парижі ця площа була визнана найгарнішою площею Європи, саме в тій композиції, яку ми бачимо сьогодні. У Катерини, принцеси Прусської, з Одесою своя історія. І пам’ятник у 1900 році, цей гарний архітектурний монумент, був встановлений вдячними одеситами. Цю пам’ятку вже одного разу зносила радянська влада. Варто тільки почати зносити один пам’ятник, як за ним підуть інші-ініціатори подібних дій достатньо.

Вже сьогодні звучать пропозиції про те, щоб прибрати пам’ятник А.С Пушкіну, який поставили наші предки, одесити, про що і говорить напис «А.С.Пушкіну громадяни Одеси». Звичайно, у мене, як і в переважній більшості співвітчизників, все, що пов’язано з сьогоднішньою Росією, викликає лише огиду і ненависть. Хочеться викреслити все, що пов’язане зі згадкою «Росія, росіяни, російська». Вони сьогодні опустилися аж до дна, випавши з усіх цивілізованих рамок. Але ми «непростий народ», що довели революціями та майданами. І ми вміємо підніматися «над»… Ми здатні пам’ятати, переосмислювати та йти далі.

«Здавалося б, до чого тут Катерина || ? Саме вона залишила безперечний слід в історії вільного міста Одеси. Я бачу цей пам’ятник збереженим, але з меморіальним написом про те, кому споруджено монумент і чому одесити обирають переосмислення, а не забуття. Пам’ять не має бути вибірковою. Досить політичних інтриг за спиною Дюка!», — зазначає Покровський.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

На рынке в Одесской области орудовали карманники

Observan

В результате децентрализации громады Одесской области получили дополнительно почти 100 тысяч гектаров земель

Observan

В Одесской области без вести пропал мужчина

Observan