Одесские штучки

Керівництво залізниць Молдови планує створити залізничне сполучення Одеса — Кишинів — Ясси (ВІДЕО)

До початку війни між Одесою та Кишиневом курсував міжнародний пасажирський потяг. Його "перезапустили" після карантину з рухомим складом "Укрзалізниці", раніше він з 2018 до початку 2020 р. обслуговувався молдавським дизель-потягом D1M.

Також восени 2021 року планувався запуск залізничного сполучення Одеса — Ясси або у вигляді прямого потяга через Кишинів, або у вигляді двох стиковочних рейсів Одеса — Кишинів та Кишинів — Ясси. 

Як відзначив в інтерв’ю молдавському телеканалу TV8 директор держпідприємства "Залізниця Молдови" (CFM) Олег Тофілат, планувалося виконувати на цьому транспортному коридорі 4 рейси щоденно. "Усі ці міста мають міжнародні аеропорти, планувалося з’єднати залізничні перевезення із доставкою пасажирів у потрібний аеропорт. На жаль, війна завадила цим планам. Але, на мою думку, війна скоро закінчиться, і ми повернемося до обговорення”, – сказав Тофілат.

На відео — потяг Одеса — Кишинів, 2021 рік.

Керівник молдавської залізниці вважає, що Україна в короткостроковій перспективі дуже швидко після завершення війни відновить зруйновані мости в Кучургані та через Білгород-Дністровський лиман у Затоці, що необхідно для відновлення залізничного сполучення між Кишиневом та Одесою.

"Поки що було відновлено маршрут Київ-Кишинів. Це була ініціатива наших українських партнерів із “Укрзалізниці”. Для України це дуже важливо, зокрема для забезпечення доступу пасажирів до аеропортів Кишинева та Ясс. Спеціально для цього поїзд здійснюватиме зупинку в Унгенах, де є і гостьовий будинок, і в Яси дістатися легко”, – зазначив голова CFM.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Одесской области избили и ограбили жену предпринимателя

Observan

На крупнейший в Украине одесский рынок завозят весенние коллекции

Observan

В Одессе снесли последний памятник советскому маршалу Жукову

Observan