Одесские штучки

Крос-культура: Щелепи. Пляжний сезон закрито


Щелепи
Jaws
1975

Стівен Спілберг першим здогадався зробити горрор про акулу, вбивчу «машину», яка погрожує зіпсувати відпочинок усім, хто полюбляє великі хвилі і золоту засмагу. Назва, яка легко запам’ятовується, постер, який можна впізнати за милю, і насамперед час, у який вийшла стрічка — пекельне літо. Це найкращий сезон для фільмів такого типу, які охрестили «блокбастерами» завдяки саме «Щелепам».

«Щелепи» — один з найвпливовіших фільмів 1970-х років, це не просто хіт, а феномен. Його навіть звинуватили у різкому скороченні кількості відвідувачів морських курортів. «Щелепи» зробили Стівена Спілберга режисером з великої літери, одним з небагатьох кінодіячів, кого звуть тільки на прізвище.

Історія настільки проста, наскільки й лякаюча. Жителі острова один за одним стають жертвами гігантської білої акули. Прожерлива істота навідується до берега наче в їдальню. Шеф місцевої поліції намагається зупинити цей жах, але кількість загиблих від гострих як лезо зубів акули-людожера лише зростає.

«Щелепи» — екранізація однойменного роману Пітера Бенчлі. Фільм став володарем трьох премій «Оскар», і популяризував не тільки новий жанр, режисера та акторів, а ще й першоджерело — книгу.

У стрічці можна побачити розмаїття водних сцен за участю механічної акули і реальної хижачки. В епізоді, де вона нападає на клітку, оператори знімали справжню акулу. Але оскільки жива акула була набагато меншою від механічної, для зйомок збудували дві міні-копії клітки. В одну, помістили манекен, в другу — професійного каскадера Карла Ріццо, зріст якого 145 см. У первинному варіанті акула не повинна була ламати клітку, але після того, як справжня риба почала її трощити і ці рідкісні кадри зняли, переписали сценарій і вставили ці моменти у фінальну версію фільму.

Взагалі механічна модель акули, жартівливо названа на знімальному майданчику Брюсом, постійно виходила з ладу, що завдало багато труднощів під час роботи команди. Поведінку легендарного голлівудського монстра, як і його ім’я, перейняла акула в мультфільмі «В пошуках Немо».

Стівен Спілберг не написав роман чи сценарій, проте він максимально ефективно використав свої глибокі знання в галузі кіно, будучи режисером, який не вважав розвагу публіки чимось брудним і швидкоручним. Дехто скаржився, що він працює надто повільно. Однак, коли кінематографіст знає свою справу, глядач отримує гідний продукт, який з часом називатимуть великим!

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В городе на юге Одесской области возник конфликт между мэром и депутатами

Observan

На Одещині автомобіль швидкої медичної допомоги потрапив в аварію

Observan

Убийство, поджог и служебная халатность: полиция расследует обстоятельства пожара в одесской психбольнице

Observan