Одесские штучки

Крос-культура: З іншого виміру


З іншого виміру
From Beyond
1986

Режисер Стюарт Гордон насамперед відомий відвертими екранізаціями творів Говарда Лавкрафта. Спочатку своєї кінокар’єри він наполегливо не піддавався цензурі і вміло оживляв найогидніших чудовиськ, описаних на сторінках книг засновника міфів Ктулху. Після сміливої кіноадаптації «Реаніматора», режисер взявся за ще одну працю Лавкрафта – «З іншого виміру».

Стюарт Гордон не стільки відповідав першоджерелу, скільки оригінально втілював неоднозначні лавкрафтовські жахи з додаванням безпрецедентної зухвалості. Його непередбачуваний стиль оповідання і божевільні спецефекти змушують глядачів бентежитися і сміятися водночас, як постефект після побаченого на екрані.

Продюсером і сосценаристом виступив Брайан Юзна – великий шанувальник Лавкрафта, чий творчій шлях розпочався з «Реаніматора» і переріс у сатиричний боді-горор «Суспільство», де він вже з режисерського крісла керував процесом огидних сюрреалістичних перевтілень культу соціальної еліти. Пізніше Брайан Юзна разом зі своїм другом Стюартом Гордоном напише сценарій до комедії «Люба, я зменшив дітей», заснованої на науковій фантастиці 50-х років. Суміш своєрідного почуття гумору та горор-стилю вплинула на усі їх спільні роботи.

Режисер Стюарт Гордон раніше працював з акторами Джеффрі Комбсом і Барбарою Кремптон, тому обрав їх для фільму «З іншого виміру» не випадково. Він був зацікавлений можливістю зняти серію горорів за мотивами оповідань Говарда Лавкрафта, на кшталт екранізацій творів Едгара Аллана По Роджером Корманом. Гордон, Комбс і Кремптон працюватимуть разом в 1995 році над «Виродком у замку» — вільною екранізацією Лавкрафта. Стюарт Гордон також адаптує «Дагон» у 2001 році та «Сни у відьминому домі» для телевізійного серіалу «Майстри жахів» у 2005.

Під час зйомок фільмів «Реаніматор» і «З іншого виміру» Стюарт Гордон запрошував лікарів та медичних консультантів, щоб переконатися, що виконані в стрічках дії відповідають справжнім медичним процедурам. Над спецефектами працювали майстри з чотирьох окремих груп.

За словами Гордона, отримання рейтингу R (коли підлітки до 17 років допускаються до фільму в супроводі одного з батьків або законного представника) обернулося важким випробуванням. Він не мав уяви, що йому потрібно вирізати з фільму, щоб зробити його доступнішим. Режисер по черзі видаляв деякі фрагменти і відсилав картину, щоразу отримуючи відмову. Нарешті йому запропонували вирізати один конкретний кадр, що він і зробив. Стюарт Гордон сказав, що це зробило фільм «З іншого виміру» сильнішим, залишивши місце для уяви глядача.

«З іншого виміру» — менш вигадливий ніж «Реаніматор», але досить пристойний малобюджетний фільм. Не маючи комедійного ракурсу, стрічка технічно захоплива, візуально символічна, а також слизька, бридка й сексуальна, як і належить бути горорам Стюата Гордона.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Одесские полицейские напоминают о необходимости соблюдения некоторых правил во время школьных каникул

Observan

Українські військові показали роботу РСЗВ по російській армії

Observan

Баскетбол. БК «Одесса» прекратила сотрудничество с украинским форвардом

Observan