Одесские штучки

На Одещині росте екзотична рослина, яку можна вживати в їжу

Пізньої осені на Одещині можна побачити неймовірні ландшафти і рослини. 
Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.

Найбільш виразною картиною осені в НПП «Тузлівські лимани», що на півдні Одеської області, є екзотична і приваблива рослина — Солонець трав’янистий (Salicornia europaea), його російська назва — Солерос европейский.

«Це дивовижна, і просто фантастична рослина всієї світової флори. Це сукулентний однолітник з соковитим гіллястим стеблом і редукованим листям. Молода рослина забарвлена в смарагдово-зелений колір, а з настанням осінніх холодів набуває пурпурово-червоні, багряні тони і забарвлює береги Тузлівських лиманів в багато відтінкив червоного та рожевого кольору», — зазначає вчений.Солерос європейський їстівний, його вирощують і додають в салати, а також як гарнір до страв з риби і морепродуктів.

«Солонець росте на гіперзасолених ґрунтах навколо наших лиманів. У Туреччині його називають морський горох чи морські боби та його використовують у кулінарії. Його можна зустріти на всіх мілководдях або на висохлих прибережних територіях лиманів національного природного парку «Тузловські лимани», але він характерний для всіх солонувато водних і солоних лиманів Причорномор’я», — розповідає Іван Русєв.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

13-летняя одесситка завоевала серебряную медаль на чемпионате Украины по пулевой стрельбе среди взрослых

Observan

Вандалы исписали и поломали качели на Греческой площади в Одессе

Observan

В Одесской области наказали целительницу-мошенницу

Observan