Одесские штучки

На Одещині спостерігається цікаве природне явище


Вода в лимані Бурнас на терирторії НПП «Тузлівські лимани», що на півдні Одеської області, набула яскраво-червоного кольору. Таке забарвлення викликане величезним скупченням дрібних планктонних рачків червоного кольору — дафній.
Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.
Представники роду дафнія (Daphnia) відноситься до ракоподібних. Великі скупчення  вони утворюють в кінці серпня-вересні.

«Дафнії — типові планктонні рачки, що велику частину часу проводять у товщі води. Різні види населяють дрібні водоймища. Досить багато видів, особливо що населяють посушливі степові і пустельні райони — галофіли, що мешкають у солонуватих, солоних та гіпергалинних континентальних водоймах. 
Довжина тіла навіть у найбільших видів дафній не перевищує кількох міліметрів. Змахуючи парою антен, дафнія рухається у воді.
Невеликі грудні ніжки служать для фільтрування води, з якої дафнія видобуває собі їжу — одноклітинні водорості. Дафній має серце, яке змушує циркулювати в порожнинах її тіла кров. Кров дафнії містить гемоглобін, як і в нас. Саме він надає дафній їх червоного кольору», — розповідає вчений.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Одессе СБУ задержала антиукраинского интернет-агитатора

Observan

Резонансное ДТП в Харькове: Адвокат Зайцевой просит изменить реальный срок на условное наказание

Observan

Пожар на территории одесского вуза ликвидировали более 30 спасателей

Observan