Одесские штучки

На півдні Одеської області висохли унікальні озера

В НПП «Тузлівські лимани», що на півдні Одеської області, наприкінці літа висохли заповідні озера академіка Ювеналія Зайцева.

Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.

Заповідні озера академіка Ювеналія Зайцева являють собою систему дрібних внутрішніх озер біля піщаного пересипу в низов’ях лиману Алібей на межі з лиманом Шагані та Карачаус.

«Це відбувається від того, що в цьому році вода в лимани і в озера майже не поступає ззовні. Не було і стоку прісної води по малим річкам в лимани. До того ж, в цьому році рівень води в річці Дунай вкрай низький за останні десятиріччя і тому вода в лимани Джантшейський та Малий Сасик теж не поступає з Дунаю і не поповнює озера. І, нарешті, зовсім немає водообміну між Чорним морем та Тузлівськіми лиманами», — зазначає вчений.

Випаровування води з лиманів, на фоні відсутності водообміну, призвело зараз до повного висихання заповідних озер, де були засереджені унікальні пташині садочки галагазів.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Одесской области задержали браконьера с добычей

Observan

Одеситів попереджають про виліт авіації

Observan

Одесситы перечислили больше 1 200 000 гривен для пострадавших во время пожара на Троицкой

Observan