Одесские штучки

На півдні Одеської області знаходяться незвичайні ферми

В НПП «Тузлівські лимани», що на півдні Одеської області, є дивовижна територія. Якщо на неї дивитися в сутінки, або в туман, вона здається містичною. Унікальний ландшафт створюють мурашники жовтої лугової мурашки.

Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.

Тут, біля села Дивізія, у заплаві річки Хаджидер, за підрахунками вчених ентомологів розташовано майже мільйон мурашників! Миролюбні комахи утворюють суцільне поселення на кількох гектарах, і мало хто здогадується, що ці невеликі пагорби, що розкинулися до горизонту, і є звичайні «житла» мурах.

«Жовті лугові мурахи – підземні жителі, що на поверхні ґрунту з’являються лише під час вильоту крилатих особин. У них спрощений зір, очі маленькі та складаються з невеликої кількості фасеток. Мурахи будують земляні горбики (купини), укріплені корінням та кореневищами трав’янистих рослин. Такий горбок одночасно виконує функцію житла для комах і є своєрідною «фермою», – на коренях трав’янистих рослин усередині купини мурахи розводять попелицю. Взагалі коренева попелиця – комаха товста і неповоротка, розселяється самостійно з великими труднощами, тому жити і розвиватися їй допомагають мурахи. Вони переносять попелицю на соковиті коріння, що відкриваються під час земляних робіт, а попелиця «дякує» їм, виділяючи солодкий сироп», — розповідає вчений.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Штаб военно-морских учений «Си-Бриз» могут разместить не в Одессе, а в Южном

Observan

Во всех школах Одесской области пройдут уроки медицинской грамотности

Observan

Воєнні дії 2 серпня

Observan