Одесские штучки

Одесити проголосували за демонтаж пам’ятника російській імператриці (ВІДЕО)

20 жовтня, о 20:00 в Одесі завершилось електронне голосування на міському порталі "Соціально активний громадянин" щодо долі пам'ятника російській імператриці Катерині ІІ, який офіційно називають "пам'ятник засновникам міста".

У нашому відео — аналіз оголошеного зараз онлайн-опитування містян щодо майбутньої долі пам'ятника російській імператриці. Цей процес, а також онлайн-конференція щодо цього пам'ятника вже показали, як багато нинішніх та колишніх одеситів готові відстоювати самі або за гроші ідеї "руzzкого міру" в українській Одесі. Також відзначимо, як культурні народи на прикладі пам'ятників зберігають свою культуру та історичну пам'ять.

Голосування тривало з 20 вересня та до 20:00 20 жовтня і за цей час в ньому взяли участь 7796 осіб — це менше 1% населення Одеси. Авторизуватися на порталі для голосування можна було декількома способами — через BankID великих українських банків, або через форму реєстрації з наданням скан-копій документів, що підтверджують особу та проживання у Одесі.

Одеситам пропонували обрати один із семи варіантів подальшої долі пам'ятника. Найбільшу кількість голосів, а саме 3914, отримав варіант про повний демонтаж. Однак, 2816 людей віддали голос за те, щоб під час російського вторгнення залишити в Одесі пам'ятник російський імператриці.

Частина голосів ще перевіряється. Однак, остаточний результат голосування вже зараз можна вважати вирішеним — більшість з тих, хто прийняв участь у голосуванні, проголосували за його повний чи частковий демонтаж — 3962 . Але кількість тих, хто бажає в тому чи іншому вигляді залишити цей пам'ятник, в тому числі з переносом до музею — лише трохи менше — загалом 3795.

Дане голосування офіційно має рекомендаційний характер, тобто його результати не є остаточними. Згодом на одну з найближчих сесій Одеської міської ради буде винесений проект рішення про подальшу долю цього пам'ятника, в якому повинен бути врахований результат даного онлайн-голосування.

Детальніше про пам'ятник та його долю у відеосюжеті. Існуючий зараз пам'ятник імператриці лише відтворює той монумент, що дуже недовго стояв на початку ХХ століття в Одесі і який міська влада негайно після повалення самодержавства вже навесні 1917 року вирішила акуратно демонтувати. Його встановили заново у 2007 році під час реконструкції Катерининської площі за часів мера Едуарда Гурвіца за кошти депутата міськради Руслана Тарпана, за яким маячать вуха організації "Россотрудничество". Тої самої, яка розповсюджувала в Україні "руzzкий мір" будь-якими методами — від встановлення пам'ятників до відкритої пропаганди за російську мову як другу державну. 

Також аналіз того, що являє собою даний пам'ятник та як росія встановлювала аналогічні пам'ятники Катерині ІІ на початку ХХІ ст. у багатьох різних містах.

У ще одному відеосюжеті ми аналізуємо політику самої імператриці Катерини ІІ, яка була тоді направлена на повну ліквідацію української державності у вигляді козацього адміністративного устрою та Запорізької Січі, а також на військове розширення території російської імперії шляхом загарбань від сусідніх держав.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Почти три десятка спасателей тушили пожар в центре Одессы

Observan

На «Ланжероне» из песка создавали героев известных мультфильмов

Observan

Об одесских больницах рассказали очередные небылицы

Observan