Одесские штучки

Президент росії знову хоче заблокувати українські порти

Президент росії путін запропонував знову обмежити вивезення зерна з українських портів під приводом того, що значна частина агропродукції направляється до країн ЄС, а не Африки. Фактично це означає спробу поновлення морської блокади українських портів.

Про це російський диктатор заявив на Східному економічному форумі. Керівник держави-агресора заявив, що планує порадитися з питання відновлення морської блокади України з президентом Туреччини Ердоганом.

"Якщо виключити Туреччину, як країну-посередника, то практично все зерно, яке вивозиться з України, спрямоване не в бідні країни, що розвиваються, а в країни ЄС. За програмою продовольства ООН, яка має на увазі допомогу країнам, що її потребують, було завантажено лише 2 корабля з 87. На них було вивезено 60 000 т продовольства з 2 млн т. Ну це всього 3%, які направлені в країни, що розвиваються", — сказав путін.

Одночасно представник росії в ООН небензя взявся бідкатися, що з російських портів в рамках досягнутих домовленостей не вийшло в море жодне російське судно з зерном на експорт. І тому він не виключає, що росія може не подовжити термін дії "зернових домовленостей", які зараз діють на термін до листопаду.

Але майже щодня з окупованого Севастополя виходять в море судна, навантажені вкраденим українським зерном, яке росіяни продають у Сирію та Туреччину за демпінговими цінами. 

Одночасно міністр аграрної політики України Микола Сольський додав, що росія на даний момент поки що не ініціювала жодних кроків для зміни угоди, укладеної за посередництва ООН і Туреччини.

За даними з відкритих джерел, відвантаження зернових з Росії в перші два місяці 2022-2023 маркетингового року (МР, липень 2022 — червень 2023) впали на 22% порівняно з аналогічним періодом минулого МР — до 6,3 млн тонн. При цьому на російське продовольство не поширюються запроваджені за військову агресію проти України санкції Євросоюзу та США, і її порти ніхто не блокує.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Грабители ворвались в дом пожилой семейной пары в Одесской области

Observan

В Одесской области пятеро мужчин похитили и забили до смерти земляка

Observan

СБУ системно протидіє та нейтралізує загрози державній безпеці на кордонах країни

Observan