Одесские штучки

Стало відомо, чому в Одесі зросли ціни

Останнім часом Інтернетом шириться інформація щодо ймовірного виникнення в Одеській області дефіциту на такі важливі продукти, як сіль, цукор, а також на оцет столовий, харчову соду.

Через війну спостерігається ажіотажний попит, що призводить до зростання цін.

Про це повідомляє прес-служба Одеської ОДА.

Наразі, зазначає заступник Начальника Одеської ОВА Дмитро Радулов, штучно створений ажіотаж на сіль пояснюється зупинкою роботи одного із найбільших підприємств з солевидобутку в Європі – «Артемсіль», яке зараз простоює через постійні обстріли окупантів.

«Проблема вирішена в повному обсязі за рахунок імпорту солі із Туреччини, Румунії, Польщі та Німеччини. Дефіцит який може виникати в окремих випадках зумовлений лише попитом», — додає Дмитро Радулов.

Щодо ситуації із цукром – за даними експертів зараз на ринку його на 40% більше, ніж у минулому році, а споживачів нажаль на 15% менше, за рахунок того, що населення частково виїхало з країни.

«Для дефіциту цього товару немає підстав, виробленого 2021/2022 маркетингового року цукру вистачить, щоб перекрити потребу України в цьому продукт в повному обсязі. Однак, через ажіотажний попит, деякі торговельні мережі області ввели обмеження на реалізацію товарів – не більше 5 кг цукру в «одні руки», а солі – не більше двох одиниць» — говорить заступник Начальника Одеської ОВА.

За словами Дмитра Радулова, дефіциту оцту зараз немає. Вся продукція регулярно надходить у точки збуту.

«Може змінюватися лише ціна, адже вона залежить від логістичної складової. Наразі виробництво оцту працює безперебійно. Проблем з поставками сировини (оцтової кислоти) немає. Штучна нестача цього продукту у деяких торговельних мережах пов’язана із загальним ажіотажем на соціальні товари, який запустив знову ж таки, штучний дефіцит солі. Продаж оцту зріс утричі. Постачальники збільшили обсяги виробництва та відвантажень — ситуація вже стабілізувалася», — відзначає заступник Начальника Одеської ОВА Дмитро Радулов.

Сода в Україні не виробляється і останніми роками імпортувалася на 100%. Вона є у достатній кількості в Туреччині і законтрактована для забезпечення попиту. На даний час у мережах «Копійка», «Таврія», «АТБ», «Сільпо» та інших магазинах Одеської області ці товари є в наявності і законтрактовані в необхідній кількості.

Одеситів просять не створювати ажіотажний попит і не сприяти тим самим ворогу!

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Одесский аэропорт на четвертом месте в Украине по количеству рейсов

Observan

В Одессе оштрафовали очередного нарушителя дорожного движения

Observan

Теннис. Уроженка Одессы вышла четвертьфинал турнира в Китае

Observan