Одесские штучки

В Одеській області мешкають велетенські птахи-довгожителі


Наразі в Одеській області можна побачити молодих і дорослих птахів-велетнів — орланів-білохвостів.
Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.
Мешкають орлани-білохвости в НПП «Тузлівські лимани», що на півдні Одещини.

«Аристократи неба — орлани-білохвости — одні з найбільших хижих птахів України. Самки досягають 6 кг з розмахом крил до 2,5 м. Від орлів орлани відрізняються масивнішим дзьобом і неопереною нижньою частиною лап. Двох з половиною метрового розмаху крила дозволяють білохвосту без жодного помаху довго парити навіть у слабких висхідних повітряних потоках. Для білохвоста немає нельотної погоди. Це справжній володар повітря. Він однаково легко долає великі простори і за ясної, безвітряної погоди і за майже штормової завірюхи з сирим снігом, над сушею і над морським простором. Ці птахи занесені до Червоної книги України та Міжнародної Спілки Охорони Природи та віднесені до категорії дуже вразливих», — розповідає вчений.

Білохвіст – довгожитель. Може довго голодувати, не втрачаючи сил.

«Могутній хижак однаково охочий до риб’ячого, пташиного та звірячого м’яса майже будь-якої свіжості. Восени та взимку воліє де є скупчення качок, де для нього завжди є жертва з ослаблених птахів. У цей період вже багато мігруючих качок через НПП «Тузловські лимани». І орлани ретельно моніторять їхнє скупчення, щоб ніхто «не позіхався і не задрімав». Орлан дуже строгий контролер здоров’я популяції водно-болотних птахів нашого парку», — зазначає Іван Русєв.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Упавшее дерево повредило припаркованный автомобиль в Одессе

Observan

Приятный сюрприз ожидал одессита в пакете овсянки

Observan

Бросался хламом в прохожих, забаррикадировался в квартире и побил копа: в Одессе с боем задержали хулигана

Observan