Одесские штучки

В Одеській області побудують нову електромережу

Майже все електроживлення південного субрегіону Одещини – Бессарабії здійснюється за рахунок Молдавської ДРЕС, яка знаходиться на території Молдови та є власністю російської компанії ВАТ «Інтер РАО ЄЕС». Для мінімізації потенційних ризиків під час війни вирішено будувати нову електромережу «Новоодеська — Арциз».

Питання обговорювалося під час сесії Біляївської міської ради, повідомляє УСІ з посиланням на “Біляївка City”.

Білявська міська рада надала дозвіл на розроблення проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок ПАТ НЕК “Укренерго” для розміщення опор об’єкту “Нове будівництво ПЛ 330 кВ “Новоодеська — Арциз”.

Мова йде про будівництво нової лінії електропередач. Її проєктуванням та будівництвом займається “Укренерго”. Частина цієї лінії пролягатиме через Біляївську громаду.

Як розповів начальник південного центру організації будівництва “Укренерго” Ігор Потапенко, будівництво цієї лінії на слуху з 2009 року. З самого початку метою проєкту було підвищити надійність і якість електропостачання у південному субрегіоні Одеської області.

Електроживлення цього субрегіону, який складається з Білгород-Дністровського, Болградського, Ізмаїльського районів загальною площею 12,59 тис. кв. км, здійснюється за рахунок Молдавської ДРЕС. Потужність живлення постійно знижувалась через значне зношення енергетичного обладнання ДРЕС або брак палива. Також відсутня прив’язка системи до магістральних мереж України. Наразі ще одна суттєва загроза надійності електропостачання – військова агресія рф проти України.

«Крім цього, Молдавська ДРЕС є власністю російської компанії ВАТ “Інтер РАО ЄЕС”. Якщо дадуть команду про відключення, то в південному субрегіоні Одеської області постане загроза зникнення електропостачання. Саме тому питання будівництва цієї лінії стоїть гостро», – зазначив представник компанії “Укренерго”.

Будівництво ліній планують розпочати вже у цьому році, а строк реалізації проєкту – до кінця 2024 року.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Одесские полицейские разыскали лжеминера

Observan

Угроза ракетных ударов по Одесской области возросла

Observan

В Одессе и области есть рабочие места для лиц с инвалидностью

Observan