Одесские штучки

Уряд України планує морський експорт руди та металопрокату

Тим часом керівник секретаріату Ради підприємців при Кабінеті міністрів України Андрій Забловський заявив, що прецедент із розблокуванням портів для експорту зерна — це гарний привід для того, щоб продовжувати роботу також щодо експорту металлопродукції з українських портів.

"Зерно має велике міжнародне значення з огляду на питання продовольчої безпеки. Однак для України важливим є питання експорту всіх ключових вантажів, у тому числі металу, шлях якого традиційно до війни забезпечувався морем", — відзначив Забловський.

Разом з тим, заступник міністра економіки України Тарас Качка висловив надію, що "зернова ініціатива" може стати зразком для інших товарів. "Ця угода про логістику, про рух суден через Чорне море. Яка різниця між зерном і залізною рудою?", — сказав Качка в інтерв’ю Financial Times.

Нагадаємо, з 1 серпня розпочалося судноплавство з портів "Великої Одеси" — спочатку пройшов тестовий рейс одного судна. Потім 5 та 7 серпня вийшли в море невеликі конвої з 3 та 4 суден з Одеси та Чорноморську, та прибуло перше судно під завантаження.

А 8 серпня вийшов в море перший балкер з порту Південний Одеської області — це судно "Sacura", яке йде разом с судном "Arizona", яке вийшло з Чорноморська.

На відео — огляд оперативної ситуації в Одеській області та на фронтах на ранок 8 серпня.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Крупнейший украинский промптоварный рынок поздравил медиков с профессиональным праздником

Observan

В Украине удвоилось производство легковых авто

Observan

В Одеській області загорівся лісовий масив

Observan