Одесские штучки

З Одеської області відлітають неймовірно красиві птахи


З Одеської області до Африки відлітають неймовірно красиві і дивовижні птахи – руді чаплі.
Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.
Руді чаплі з’явилися в  НПП «Тузлівські лимани», що на півдні Одещини, ще навесні, а тепер збираються у далеку подорож до теплих країв.

«Чапля руда поширена в Африці (крім Сахари), на Мадагаскарі й у південній частині Євразії. Зокрема північна межа ареалу проходить через Україну. Під час гніздування надзвичайно оселяється на заболочених територіях з густими заростями очерету, однак у деяких місцевостях селиться просто по вологих місцях, оточеним чагарником і рідколіссям. На території України гніздиться в степовій та лісостеповій зоні, де є відповідні біотопи. Під час міграцій може траплятися скрізь», — розповідає вчений.


Живиться птах дрібними ссавцями, плазунами, земноводними, рибою, комахами, ракоподібними. Їжу здобуває на мілководних ділянках лиманів, які поросли трав’янистою рослинністю.

«Зараз, під час осіннього перельоту птахи чаплі рудої тримаються в Національний природний парк «Тузлівські лимани» поодиноко. Летять вночі. Іноді спостерігається переліт і вдень. Ночують на деревах або на заломах очерету», — зазначає Іван Русєв.

Руда чапля охороняється Бернською та Боннською конвенцією, Угодою AEWA та Директивою ЄС щодо охорони диких птахів.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Одесі юнак пограбував дітей, поки вони купували солодощі

Observan

Суд отправил под арест стрелка, ранившего в Санжейке нардепа Урбанского

Observan

Зеленский обратился к России из-за эскалации на Донбассе

Observan