Бардак

«Гарпун» і «Нептун»: чим знищують флот росії (ВІДЕО)

Україна зараз має два типи протикорабельних ракет — це "Гарпун" виробництва США та "Нептун", які розроблені і вироблені в Україні.

На озброєнні України є обмежена невелика кількість протикорабельних крилатих ракет "Нептун", які мають дозвукову швидкість польоту, дальність до 280 кілометрів та бойову частину вагою 150 кг. Ракети розробили в конструторському бюро "Луч" починаючи з 2012 року. З 2018 року на полігонах в Одеській області тривали випробування. У вересні 2020 року ракету було прийнято на озброєння, розпочато серійне виробництво та сформований перший дивізіон. За штатом він має 6 машин з мобільними пусковими установками по 4 ракети — це 24 ракети у залпі. Також за штатом має бути ще 24 ракети у заряджаючих машинах і ще 24 ракети у транспортних — загалом 72 ракети, але скільки встигли зробити — ми не кажемо.

Ракети "Гарпун" Україна отримує у дуже рідкій, навіть уникальній модифікації у мобільних берегових пускових установках на автомобільному шассі з Данії. Там у 90-ті роки списали два ракетних фрегати — а їх пускові установки ракет "Гарпун" модифікували для застосування з берегу. Всього це було чотири установки на чотири ракети кожна — 16 ракет у залпі. Згодом Данія також модифікувала наявні ракети до версії Block II з можливістю ураження морських і береговіх цілей на дальність 124 км.

Україна ще з 2020 року намагалася отримати ракети "Гарпун" безпосередньо зі США саме з берегових пускових установок, аналогічних поставленим до Тайваню. Зараз перемовини про отримання таких ракет почалися відразу після початку війни, у практичну фазу вони перейшли у квітні 2022 року за словами британського прем'єра Бориса Джонсона. Наразі Данія передала Україні свої берегові пускові установки, а комплекти ракет "Гарпун" надходять ще з Нідерландів та Великобританіх двох модифікацій з далекобійністю 140 та 280 кілометрів.

У нинішній війні були декілька разів застосовані ракети "Нептун" — 13 квітня вони двома влученнями завдали фатальних ушкоджень крейсеру "Москва". З кінця травня офіційно повідомляється про надходження ракет "Гарпун". Внаслідок цього з середини квітня російський флот не підходить ближче 200 кілометрів до українського узбережжя. 

 

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

За неделю Одесский рыбоохранный патруль изъял у браконьеров 200 килограмм рыбы

Observan

В Измаиле создан Единый волонтерский координационный центр

Observan

В Болградском районе зафиксировали вспышку кори среди ромов

Observan