Бардак

Як працює одеський трамвай «Північ-Південь» (ВІДЕО)

Магістральний трамвайний маршрут "Північ-Південь" в Одесі запустили з 13 вересня 2022 р. Це було оформлено як поетапне подовження існуючого маршруту №7, який раніше сполучав житловий масив Котовського з Пересипським мостом, та 28 липня 2022 р. був направлений до кінцевої "Старосінна площа" біля залізничного вокзалу, а з 13 вересня — до кінцевої "11-та станція Люстдорфської дороги".

Таким чином даний маршрут зв'язує між собою всі основні райони Одеси — від одного з двох найбільших житлових масивів до іншого через центр. 

У нашому відеосюжеті ми можемо віртуально "проїхатись" трамваєм "Одіссей-Макс" від кінцевої на 11-й станції Люстдорфської дороги на Таїрова аж до кінцевої на вулиці Паустовського — через житловий масив ім. Таїрова, Південно-Західний масив, біля "Червоного хресту" на вул. Водопровідній, на Старосінній площі, біля "Привозу", по вулиці Преображенській через Тираспольску площу та центр міста, узвозом Маринеска та під Пересипським мостом і на Пересипу, а також через Миколаївську дорогу і проспект Добровольського вже на житловому масиві ім. Котовського.

Даний маршрут має інтервал руху 5-6 хвилин та протяжність 29 кілометрів, що робить його найдовшим в Україні. Лінію обслуговує 40 вагонів, в тому числі всі 4 трисекційних "Одіссей-Макс" з низькопідлоговою середньою секцією та ще 10-12 частково низькопідлогових одиночних вагонів "Одіссей" та "Каштан". Загальний час у дорозі в одну сторону від однієї кінцевої до іншої 2 години. Початок роботи — з відправлень від кінцевих зупинок приблизно о 6-й ранку, "нульові" рейси з депо трохи раніше, останні відправлення по повному маршруту у діапазоні від 20 до 20:30, по скороченому маршруту у депо — аж до майже 22 години.

На відео — аналіз та історія проекту швидкісного трамваю "Північ-Південь". Цей проект поступово реалізується у Одесі з 2016 року за концепцією, розробленою та оприлюдненою редактором нашого видання Олександром Вельможко ще у 2010 році.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Через аварію на контактній мережі у Польщі затримуються всі потяги з Одеси і Києва до Перемишля (ВІДЕО)

Observan

Испания направила в Черное море «стелс»-фрегат и патрульный катер

Observan

Диплом «Лучший дебют фестиваля» у циркачей Белгорода-Днестровского

Observan