Бардак

Яку частину центра Одеси будуть включати до списку ЮНЕСКО (ВІДЕО)

Судячи з документів, до переліку ЮНЕСКО потрапить частина історичного центру Одеси, порт та припортова зона, частина парку Шевченка. Але там не буде Французького бульвару, який є одним з двох ареалів історичної забудови Одеси згідно з Генпланом міста та діючим історико-архітектурним опорним планом.

Номінована зона майбутньої спадщини ЮНЕСКО обмежена вулицями Приморською, Торговою, Садовою, Соборною площею, вулицями Преображенською, Жуковського, Польською та Карантинним узвозом, провулком Нахімова і Суворовською алеєю парку Шевченка. Усього вона займає площу близько 240 га.

“Кордони відповідають оригінальній ідеї плану, за яким було засновано місто. Крім того, найбільше будівель та об'єктів, збудованих у першій половині XIX ст. з автентичного матеріалу (черепашника) зосереджено у цих межах”, — йдеться у більш ніж 250-сторінковому документі.

У певних межах знаходиться 42 об'єкти – це пам'ятки культурної спадщини національного та місцевого значення. За яким принципом відбирали об'єкти, що охороняються на місцевому рівні, поки незрозуміло. 

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Одесса: на берег выбрасывает убитых браконьерами детенышей дельфинов (фотофакт)

Observan

В Одесской области закрыли два подпольных казино

Observan

Ryanair возобновил зимние рейсы из Одессы

Observan