Бардак

Конвої з портів Одеси та Чорноморська будуть захищати турецькі фрегати (ВІДЕО)

Ми вже повідомляли про офіційне відкриття з 27 липня морських портів Одеської області — Одеси, Чорноморська та Южного. Зараз вже відомі офіційні маршрути для прямування конвоїв торгівельних суден, які будуть йти до "Великої Одеси" порожніми, а у зворотньому напрямку — навантажені експортним українським зерном. 

Очолювати ці конвої у якості лідерів будуть українські буксири — під цивільним прапором. Також можлива участь і рятувальних буксирів Морської пошуково-рятувальної служби (SAR), яка працює під цивільним прапором як частина міжнародної пошуково-рятувальної служби на морі.

Оскільки ж довіряти росіянам не можна в жодному разі, що доведено російським ракетним обстрілом порту Одеси 23 липня, наступного ж дня після підписання у Стамбулі двох тристоронніх угод (Україна — ООН — Туреччина та ООН — Туреччина — росія) про відновлення морського судноплавства заради експорту зерна, то забезпечувати порядок у зоні судноплавства будуть військові кораблі Туреччини. Саме Туреччина виступила у якості одного з гарантів відновлення судноплавства та після цього росія своїм ракетним ударом по Одесі підірвала авторитет Туреччини та ООН як гарантів та підписантів даних угод. 

І тому фрегати "Фатіх" та "Йилдирим" ВМФ Туреччини, що 27 липня увійшли у Чорне море протокою Босфор, можуть бути задіяни у забезпеченні охорони вказаних конвоїв з портів Одеської області. Також вони можуть або перед рухом цих конвоїв, або одночасно з ним, приймати участь у військово-морських навчаннях НАТО у Болгарії "Бріз-2022". Раніше обидва фрегати неодноразово бували у гостях в Одесі — під час офіційних візитів та різноманітних навчань.

На відео — аналіз укладених 22 липня у Стамбулі домовленостей про відновлення судноплавства з портів "Великої Одеси".

Відео — аналіз перших політичних наслідків ракетного удару по Одеському порту 23 липня.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Погибли на Донбассе: в Болграде увековечили воинов АТО

Observan

Воєнні дії 18 липня

Observan

В Украину с начала года не вопустили более 12,5 тысяч иностранцев

Observan