Бардак

Масована ракетна атака на регіони України: що відбувається

Сьогодні, 10 жовтня, війська противника здійснили масовану ракетну атаку на Київ та практично на всі регіони країни. Вибухи чути у столиці, Вінницькій, Рівненській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Полтавській, Харківській, Миколаївській та Черкаській областях. Атака відбувається у кілька хвиль із застосуванням ракет та безпілотників.

Завдання ударів російських окупаційних військ почалося зі столиці. Декілька ракет впали в районі вулиці Володимирської в районі пам’ятнику М.Грушевському. В результаті потрапляння спалахнуло кілька автомобілів. За словами міністра культури Олександра Ткаченка, також пошкоджено будівлю філармонії, музеїв Ханенків та Шевченка. Повідомляється про пошкодження даху центрального залізничного вокзалу, хоча посадка/висадка пасажирів триває.

Внаслідок удару по Києву вже є загиблі. Попередньо 8 загинуло та ще 24 поранено.

У Черкасах та на західній Україні повідомляють про потрапляння до об’єктів критичної інфраструктури. У Житомирській, Харківській та Львівській областях виникли перебої з електропостачанням. Також мешканці повідомляють про проблеми доступу до Інтернету, що пов’язують із перебоями в електропостачанні.

У Львові в частини міста відсутня електроенергія та припинено подачу води. За словами мера Садового, розпочато роботи по підключенню до резервних потужностей.

В Харкові через знеструмлення зупинено метро та наземний електротранспорт. В мерії міста повідомляли про попадання в об’экт критичної інфрраструктури.

На Одещині повідомили і збиття трьох ракет і п’яти дронів-камікадзе іранського виробництва. Голова Одеської ОВ Максим Марченко закликав мешканців перебувати в укритті.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що масованою атакою на Україну противник поставив за мету зруйнувати енергосистему країни та посіяти хаос.

“Маємо справу з терористами. Десятки ракет, іранські “Шахиди”. У них дві мішені: енергооб’єкти – по всій країні. Київщина та Хмельницька, Львів та Дніпро, Вінниця, Франківщина, Запоріжжя, Сумщина, Харківщина, Житомирщина, Кіровоградщина, Південь. Вони прагнуть паніки і хаосу, хочуть знищити нашу енергосистему”, – підкреслив він.

Другою мішенню, на думку президента, є люди, що пояснюється завданням удару вранці. Зеленський закликав людей перебувати у укриттях.

За словами головного комітету ЗС України Валерія Залужного, війська противника випустили по Україні 72 ракети, з яких 41 було збито українськими силами ППО.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Болградский кинофестиваль демонстрирует фильмы о войне

Observan

«Укрзализныця» не собирается восстанавливать железнодорожную ветку Бессарабская – Березино

Observan

За сутки в Украине выявлены 3833 случаев коронавируса, в Одесской области — 264

Observan