Бардак

Молдова відправить на зберігання в Україну резервний газ

Молдавська державна компанія Energocom відправить на зберігання в газових сховищах України 15 млн. м³ газу, про що раніше домовлялись в Одесі. Додаткові обсяги закуплять у російсько-молдавській компанії Moldovagaz за рішенням урядової комісії з надзвичайних ситуацій на чолі з прем’єром Наталією Гаврилицею.

Як повідомляють молдавські ЗМІ, перші обсяги у розмірі 10 млн. м³ закуплять за ціною $1882,78 за тисячу кубів. До зазначеної ціни також додадуть вартість транспортування через транспортну систему компанії Moldovatransgaz.

У жовтні пройде закупівля ще однієї партії газу – 5 млн м³ за ціною $1058,11 за тисячу кубів, розрахованою станом на 23 вересня.

Компанія Energocom вирішила відправити закуплене резервне паливо до газових сховищ України.

Раніше Інтернет-газета «Сокира» повідомляла, що в ході тристоронньої зустрічі в Одесі міністри закордонних справ та міністри енергетики України, Румунії та Молдови домовилися створити єдиний енергетичний фронт для протидії газовому шантажу Росії. У ході зустрічі Україна запропонувала східноєвропейським партнерам розміщувати резервний газ в українських газових сховищах з метою підвищення енергетичної безпеки країн в осінньо-зимовий період.

Компанія Moldovagaz є акціонерним товариством, контрольний пакет акцій якої належить російському “Газпрому”. Частка капіталів Moldovagaz розподілена наступним чином:

  • 50% акцій – ПАТ «Газпром» Росія;
  • 35,33% – Агентству держвласності при Мінекономіці Молдови;
  • 13,4% – Держкомітет з управління майном Придністровського регіону;
  • 5% – інші акціонери.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Под Одессой появился светящийся мост

Observan

Одесса: милиционер-грабитель и его сообщник получили по восемь лет тюрьмы

Observan

Трагедия: вылет в кювет закончился смертью

Observan