Бардак

Молдовські винороби залишають російський ринок

Експорт молдавських вин в Росію скоротився майже вдвічі. З початку 2022 року молдавські компанії продали на російський ринок вина на $3,4 млн, що на 58,9% менше у порівнянні з минулим роком. Молдовські винороби переорієнтовують експорт продукції власного виробництва до країн ЄС та США.

В Національному бюро винограду та вина Молдови заявили, що протягом кількох років фіксується зниження обсягів поставок молдавських вин до РФ. Багато виноробів Молдови вийшли з продажами до Румунії, куди за останні сім місяців поставили вина на $13,2 млн або на 2,5% більше у порівнянні з минулорічними показниками.

Молдовські експерти також фіксують зростання експорту вітчизняного вина до Канади. На прилавки канадських супермаркетів поставлено молдавського вина на суму $1,6 млн.

Загалом у першому півріччі Молдова експортувала виноробну продукцію на $60,4 млн, що на 26,3% менше, ніж за аналогічний період 2021 року. Вино постачалося до 55 країн.

Відвантаження молдавських бутильованих вин у натуральному вираженні скоротилося на 23,5%, а наливом – на 39,4%. У вартісному вираженні перші зменшилися на 25%, другі зросли на 13,3%. Найбільшими споживачами молдавських бутильованих вин були Румунія (з часткою 18,9%), Польща (14,8%), Чехія (12,7), Росія (6,9%), Китай (5,8%).

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Одесі затримали ще одного прихильника «руzzкогомира»

Observan

Боксёру и его наставнику из Белгород-Днестровского района назначили стипендию Президента

Observan

В Белгород-Днестровском на пожаре погиб человек и пострадал ребенок

Observan