Бардак

На Одеській залізниці ремонтують вузькоколійку (ФОТО, ВІДЕО)

Раніше ми вже розповідали про плани залізничників відновити рух потягів на ділянці вузькоколійки між Гайвороном та Голованівськом Одеської залізниці.

Нещодавно на вузловій станції Гайворон завершили ремонт пасажирського перону для вузькоколійних потягів. Платформа довжиною біля 150 метрів була вимощена сучасною плиткою, а по краях — також обладнана тактильною плиткою — це зручно для пасажирів з обмеженими можливостями.

Одночасно розпочався ремонт вузької колії від Гайворона до Голованівська протяжністю більш як 50 кілометрів. Вже відремонтовано невелику пасажирську платформу на станції Хащувате — наступної за Гайвороном, де пасажирського руху наразі немає. Також напередодні було привезено цілий вантажний вагон вузькоколійних бетонних шпал, які потім будуть задіяні при ремонті колії.

Загалом, повторний запуск потягів по вузькій колії від Голованівська єдиним рейсом аж до Рудниці дає можливість хабового пересадкового залізничного маршруту від Помічної, Знам'янки, Первомайська, Вознесенська, Кропивницького до Гайворона, а також до Рудниці чи Вінниці. Для цього можливо прорахувати варіанти запуску приміського потягу локомотивної тяги від Кропивницького до Голованівська або відновлення скасованого раніше потяга "Помічна — Голованівськ".

Також це дає можливість пересадки на вузькоколійний потяг з автобусів, які йдуть по автотрасі М05 Одеса — Київ через автостанцію Благовіщенське, або на станціі Голованівськ — на приміські потяги від Голованівська до вузлової станції Помічна. На станції Рудниця забезпечується зручна пересадка на приміські електрички до Одеси або до Вапнярки.

Після того, як в червні було відновлено рух другого вузькоколійного потягу між Гайвороном та Рудницею, вузькоколійка загалом перевезла більш як 10 тисяч пасажирів та відновила свій статус важливого соціального перевізника по території Вінницької та Кіровоградської областей. Також міська влада Гайворона неодноразово наголошувала, що саме вузькоколійка стала зручним маршрутом для вимушених переселенців.

Наявний рухомий склад зараз складає 4 тепловози ТУ-2, один паровоз та 6-7 пасажирських вагонів "Пафаваг". 

Зараз по даній залізниці курсує один щоденний приміський потяг між Гайвороном та Рудницею, а ще один — тричі на тиждень — по вівторках, п'ятницях та неділях. З серпня "Укрзалізниця" планує в тестовому режимі запустити денний поїзд, який зараз їздить тричі на тиждень, на щоденній основі, для дослідження пасажиропотоку та попиту на цей рейс в інші дні. Діючий щоденний потяг має у своєму складі 3 вагони. Другий денний потяг складається з одного-двох вагонів.

 

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Сыроделы из Болградского района поборются за звание лучших в Украине

Observan

В Одессе будут мыть улицы

Observan

В Одессе из-за аварии приостановили два трамвайных маршрута

Observan