Бардак

Один з російських кораблів притягнули у Севастополь на буксирі пошкодженим (ВІДЕО)

За офіційними даними оперативного командування "Південь" на ранок 15 вересня у морі знаходилися 4 російські надводні кораблі з ракетами — з загальним залпом до 32 "Калібрів".   Але вночі повідомлялося про присутність у морі всього двох кораблів — надводного та підводного човна с 12 ракетами "Калібр" загалом. Можливо, що вчора частина кораблів зайшла у Севастополь і потім вони знову вийшли в море. А підводні човни або всі, або частина, повернулися у свою нову базу Новоросійськ.

Однак вже на час даної публікації, станом на другу половину дня 15 вересня росяни тримали у морі 14 кораблів та катерів, які знаходяться біля узбережжя тимчасово окупованого Криму. Серед них – 4 носія крилатих ракет "Калібр" загальним залпом 28 ракет (3 надводних та підводний човен) та 3 великих десантні кораблі.

Деталі у  нашому відеосюжеті з унікальними кадрами.

Вчора ми показували у Севастополь буксирують російський патрульний корвет "Павел Державин" проекту 22160, ось цей кадр, який через технічні проблеми монтажу не відобразився у ролику. А ось ще один кадр від наших колег з "Navalnews". Оцей корвет тягнули буксирами не просто так. Вчора я припустив, що він може бути пошкоджений — і це, таки-да, правда. Корвет поставили на ремонт головних двигунів. І тому деякі подробиці. Патрульні корвети типу 22160 мали за проектом дизельну силову установку виробництва німецької компанії MTU з німецькими редукторами ZF. Але таку силову установку встигли закупити лише для першого корабля серії "Василий Быков", всі інші вимушено оснастили російськими дизелями 10Д49 Коломенського заводу та редукторами заводу "Звезда". А все тому, що США та Європа наклали на росію санкції з постачання продукції військового та подвійного призначення ще після окупації Криму — і зараз санкції працюють. Кораблі, оснащені силовими установками російського виробництва останніх років, виявилися зовсім ненадійними — ось і цей "Павел Державин" не витримав навіть тривалого патрулювання зовнішнього рейду Севастополя.

Оскільки через погану погоду ми не могли оперативно показувати, що відбувається біля Севастополя, то ось схема діяльності росіян ще за 11 вересня на основі радарних знімків. Що ж відбувалося? Три ракетні корвети типу 21631 "Буян-М" були у готовности до ракетних запусків біля самого берегу Криму між Євпаторією та мисом Тарханкут — так далеко на північ, фактично у зону досяжності українських ракет їх ударні кораблі дуже давно не заходили. Чому по ним не завдали ракетного удару? Скоріш за все, через насиченість району мису Тарханкут російськими системами ППО.

На самому зовнішньому рейді Севастополя тоді знаходилися два патрульні корвети типу 22160 — та два десантні кораблі проекту 775, а також різні допоміжні судна. Фрегат "Адмирал Макаров" ошивався десь південніше у відкритому морі. 

Ось знімок бази у Новоросійську за 13 вересня у дуже високій якості. Тут ми бачимо велику кількість десантних кораблів — новий "Петр Моргунов" типу 11711, три проекту 775, ще два невстановленого типу (це скоріш за все два кораблі типів 775 та 1171), патрульний корвет типу 22160 "Сергій Котов", два малих протичовнових корабля проекту 1124.2 та невеликі бойові одиниці.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Как и следовало ожидать: информация о бомбе в больнице водников не подтвердилась

Observan

В Арцизской арт-галерее открылась выставка живописи и графики

Observan

Сессия Белгород-Днестровского горсовета: сторонник Аллы Гинак избил депутата

Observan