Бардак

Окупанти вкрали в Україні зерна та інших продукті на 600 мільйонів доларів

Сумарна вартість зернових, олійних культур та олії, вкрадених росіянами в Україні під час війни, приблизно становить понад $600 млн. Такі дані озвучив експерт Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute Роман Нейтер. "Ми бачимо все більше доказів того, що рф краде наше зерно з окупованих регіонів України: з Херсонської області, із Запорізької області. Орієнтовна вартість цього вкраденого зерна та олійних культур — понад 600 мільйонів доларів США”, — заявив Нейтер під час дискусії "100 днів із вторгнення РФ: сучасний стан та перспективи продовольчої безпеки і сільськогосподарських ринків у світі".

Він зазначив, що до вторгнення РФ внутрішні ціни на українському ринку фактично були зіставними зі світовими. Однак через морську блокаду РФ стався істотний збій у ланцюжках постачання. І якщо після вторгнення РФ світові ціни на зерно різко зросли, в Україні вони значно впали. Експерт зазначив, що середньозважені ціни на пшеницю, ячмінь, кукурудзу та олію знизилися на 33,7% станом на травень, порівняно з періодом до початку вторгнення.

Наразі загальна сума збитків і втрат через війну у сільському господарстві, за оцінками KSE Агроцентр, становить $27,6 млрд. Найбільша категорія — це непрямі втрати через морську блокаду українських портів ($11,9 млрд) та зниження виробництва ($9,6 млрд). Тож аналітики фіксують збитки через незібрані озимі культури ($1,4 млрд) та знищену техніку ($926 млн).

Наразі в Україні втрачено зерносховищ сукупною місткістю в 4 млн тонн (пошкоджені або повністю знищені). Ще частина зерносховищ розташовані в окупованих регіонах, і до них немає повного доступу.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Одесса: работа общественного транспорта изменится в связи с реконструкцией Алексеевского сквера

Observan

Уроженец села Кубей Болградского района стал лауреатом литературной премии

Observan

Ренийский райсовет отчитался о расходах на противоэпидемические мероприятия в связи с распространением коронавируса

Observan