Бардак

Підготовка до зими: в Болградському районі недостатньо заготовили дров

В Болградському районі відзвітувались про готовність до осінньо-зимового періоду. Чиновники кажуть про повну готовність теплового та водопровідно-каналізаційного господарства району, однак твердого палива заготовили недостатньо. В критичній ситуації для населення планують відкривати пункти обігріву.

Про це йшлося під час засідання районного оперативного штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального, паливно-енергетичного господарства та соціально-культурної сфери Болградського району до роботи в осінньо-зимовий період 2022-2023 років.

Однак, поки що не повністю підготовлені необхідні запаси твердого палива. Так, наявність твердого палива, в т.ч. альтернативного (пелети, брикети), для об’єктів соціальної сфери складає 85% (з необхідних 3479,3 тонни у наявності – 2962,4 тонни). Дров заготовлено 72% (2076,0 м куб. з необхідних 2884,3 м куб.).

Відзначимо, що у Болградському районі налічується 239 об’єктів соціальної сфери, які опалюються за допомогою 220 котелень (з них 172 – твердопаливні), а також пічками та електрообігрівачами.

Щодо багатоквартирних будинків, яких в районі 137 (м. Арциз, Болград, смт Тарутине), то всі вони переведені на індивідуальне опалення (природний газ, електроенергія).

Додамо, що у штабі також продумали варіанти виходу з ситуації у разі відсутності газопостачання. За словами заступника голови штабу – начальника відділу інфраструктури, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства, екології  Болградської РВА Аркадія Радулова, якщо виникне така ситуація, для населення будуть організовані пункти обігріву. Щодо закладів освіти та культури, які опалюються з допомогою газу, то вони будуть переводитися в онлайн-режим. В закладах охорони здоров’я району передбачені альтернативні джерела теплопостачання.

Зрозуміло, що цьогорічний опалювальний сезон буде важким і потрібно максимально економно витрачати енергоресурси, а у випадку відсутності газопостачання доведеться переходити до режиму жорсткої економії.

Одною з тем обговорення було також питання підготовки до осінньо-зимового періоду 2022-2023 років дорожньо-мостового господарства.

Для забезпечення безперебійного руху автомобільного транспорту на майже тисячі кілометрів доріг загального користування державного та місцевого значення, які проходять по території району, місцевими радами підготовлено 90 % з 29 одиниць власної спецтехніки, заготовлено 765 тонн посипного матеріалу та реагентів (70% від запланованого).

Під час засідання штабу представники ДП «Служба автомобільних доріг в Одеській області», ДП «Служба місцевих доріг», ТОВ «Автомагістраль-Південь» та ТОВ «Євродор» обговорили порядок реагування під час несприятливих погодних умов на дорогах Болградського району, а також про наявність техніки та інших ресурсів, яка буде залучена для ліквідації наслідків можливої негоди на дорогах району.

Фото: bolgrad-rda

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Тарутино вспоминали жертв Холокоста

Observan

В Сарате уходящий поселковый совет решил раздать деньги стабфонда на матпомощь, премии и благоустройство

Observan

В Одессе – новый маршрут до ЖД вокзала через Балковскую

Observan