Бардак

Румунія сприяє українському судноплавству

Судна під українським прапором мають пріоритетний доступ до румунських портів і звільнені від оплати портових послуг. Про це 12 квітня повідомив міністр транспорту Румунії Сорін Гріндяну в ході відеоконференції з єврокомісаром з транспорту Адіною Валеан на суміній відеоконференції з керівницством міністерства інфраструктури України та профільним міністерством Молдови, передає видання News.ro.

Зокрема, Румунія може тимчасово взяти на себе морське перевантаження контейнерних вантажів з українських портів, які зараз є заблокованими — це Одеса, Чорноморськ та Южний. "Товари, призначені для України, особливо контейнери, приймаються та вивантажуються в наших портах. Для їх подальшого траснпортування існує контейнерна лінія на маршруті Констанца—Джурджулешти (Молдова)”, — повідомив Гріндяну.

За його словами, з початку російського вторгнення в Україну румунська портова, залізнична, автомобільна та повітряна інфраструктура забезпечувала життєво важливі транспортні шляхи для транзиту необхідних товарів і сировини до України й Молдови та з них.

Однак, більш активному вантажообігу між Україною та Румунією заважає відсутність залізничного сполучення Румунії з півднем України. У двох державах різна колія. При цьому колія 1520 мм, яка заходить до румунского портового міста Галац на Дунаї через український порт Рені в Одеській області зараз має сполучення з іншими регіонами України аж через Могилів-Подільский у Вінницькій області. Допомогти могло б відновлення розібраної 1997 року ділянки залізниці Басарабяска — Березине в Одеській області — але сподіватись на це можна буде лише після війни.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Участок улицы в центре Одессы превратят в выделенную полосу для общественного транспорта — Новости Одессы — Правда за Одессу

Observan

Лицензионный игровой клуб Пари Матч

Observan

Организации детей-инвалидов в Белгороде-Днестровском – 20 лет

Observan