Бардак

В Ізмаїлі обговорювали перспективи розвитку українсько-болгарських відносин

В Ізмаїлі на базі державного гуманітарного університету відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Україно-болгарські відносини: виклики сьогодення та перспективи розвитку», присвячена 114-річному проголошенню незалежності Болгарії. Захід проходив під патронатом виконавчого директора Виконавчої дирекції за кордоном (при Міністерстві зовнішніх справ Республіки Болгарія) Райни Манджукової.

Під час конференції обговорювали ефективні шляхи активізації соціально-економічного, освітнього та культурного розвитку болгарських громад України. Були позначені як позитивні, так і негативні чинники розвитку етнічної ідентичності болгар. До позитивних віднесли нормативно-правову базу розвитку, компактне розселення та ментальний характер болгарського народу, який дозволив йому отримати права на новій території розселення. А до негативних – розмивання ареалу компактного розселення болгар, міграцію до міст, безробіття у сільських поселеннях. Для мінімізації озвучених проблем, за підтримки Виконавчої дирекції болгар за кордоном, було ініційовано розробку Стратегії розвитку болгарської діаспори в Україні.


Голова Ізмаїльського болгарського товариства «Свята Софія» Микола Іванов у своєму зверненні наголосив на важливості соціальних та економічних аспектів сучасного розвитку болгарської громади, а також наголосив на значній ролі національно-культурних громад у збереженні етнічної ідентичності болгар України.


«У нас дуже багато сіл і міст Бессарабії мають болгарське коріння, багато з них перебувають у поганому стані – відзначив Микола Іванов. – Тому нам потрібно допомагати відроджувати ці села, розвивати там дрібний бізнес, сільський туризм, організовувати різноманітні форуми та проекти, залучати усі ресурси для їхнього розвитку».

Одним із сіл, в якому мешкає болгарська громада, є Оріхівка Болградського району. Саме у цьому селі жив наш земляк Олександр Малинов, який очолював коаліційні уряди Болгарії. На даний момент село знаходиться у критичному стані. З метою підтримки розробки стратегії розвитку та зміцнення громади села Оріхівка ректор ІДГУ Ярослав Кічук ініціював збір коштів для благоустрою школи та встановлення пам’ятника відомому землякові.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Болграде помянули жертв голодоморов

Observan

Граница: в Одесском аэропорту задержали пятерых израильтян и русского

Observan

В Арцизе ищут родственников пионера тренерской деятельности, боксера Ивана Майстренко

Observan