Бардак

В Одесі закрили ще одну схему переправки ухилянтів за кордон з фальшивими документами

Задокументували злочинну діяльність оперативники Департаменту міграційної поліції та слідчі ГУНП в Київській області за процесуального керівництва прокуратури Київської області. Пошук потенційних клієнтів, реклама «послуг», обговорення розрахунків задля конспірації здійснювались виключно у спеціально створеному телеграм-каналі.

Під час обшуку слідчі та оперативники вилучили оргтехніку з відповідним програмним забезпеченням, обладнання для адміністрування телеграм-каналу та принтери для високоякісного друку. Крім того, вилучено значну кількість цифрових файлів уже виготовлених довідок, 66 готових пакетів фальсифікованих документів. Також правоохоронці вилучили печатки та штампи центрів комплектування і соціальної підтримки, військо-лікарських комісій, дата-штампи щодо перетину кордону і записи розрахунків від клієнтів.

«Вартість одного пакету документів складала 65 тисяч гривень. До нього входили підроблені посвідчення військовозобов’язаного, довідка військово-лікарської комісії та довідка центру комплектування і соціальної підтримки, — розповів керівник Департаменту міграційної поліції Юрій Пархоменко. — Кошти надсилались на банківські картки, оформлені на підставних осіб, які так само залучались до відправлення документів. Кримінальний заробіток в окремі дні складав понад 130 тисяч гривень».

Зі слів очільника служби, при проведенні слідчо-оперативних заходів правоохоронці встановили місце розташування підпільної типографії та фотостудії, де виготовлення підроблених документів було поставлено на конвеєр. Забезпечував її роботу 27-річний місцевий житель, який мав відповідні навички цифрової обробки документів та їх підготовки.

Керівника підпільної друкарні затримано в порядку ст. 208 КПК України, йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ознаками ч. 2 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. За рішенням суду наступні кілька місяців чоловік перебуватиме під домашнім арештом. Санкція статті передбачає покарання у вигляді ув’язнення на строк до семи років.

Тривають подальші слідчі дії, спрямовані на встановлення його можливих спільників та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Одесса: киберполиция разоблачила студента в распространении вредоносного программного обеспечения

Observan

В Белгороде-Днестровском отец напал на сына с ножом

Observan

Жевахову гору используют как стихийную свалку (фото)

Observan