Бардак

Вибори в Болгарії: за перше місце в парламенті змагаються партії двох екс-прем’єрів

На позачергових виборах у Болгарії за лідерство у майбутньому складі Народних зборів змагаються партії двох колишніх прем’єр-міністрів Бойка Борисова та Кирила Пєткова. Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного компанією Gallup International Balkan.

Якби голосування відбулося у першій половині вересня, то коаліція Бойка Борисова ГЕРБ-СДС отримала 25,9% голосів виборців. При цьому за молоду партію Кирила Петкова «Продовжуємо зміни» готові проголосувати 19,2%. Експерти наголошують, що електорат партії ГЕРБ-СДС консолідований, але завмер – опитування не фіксують збільшення рейтингу партії. У зв’язку з цим результат голосування та перемога на позачергових виборах залежатиме від здатності партії «ПП» мобілізувати свій електорат.

За третє місце у майбутньому складі парламенту борються протурецька партія ДПС та радикальна проросійська партія «Відродження», за які готові проголосувати 11,5% та 11,3% виборців відповідно. Соціологи не беруться прогнозувати, як голосування за кордоном та радикалізація болгарського суспільства позначаться на результатах голосування і яка зі згаданих партій в підсумку вийде на третє місце.

Результати соціологічного опитування свідчать, що за Болгарську соціалістичну партію мають намір проголосувати 9,8% виборців. Демократичну Болгарію – 7,6%.

Новини Болгарії: Більшість населення Болгарії не в змозі покрити щоденні витрати

Є шанси подолати п’ятивідсотковий бар’єр у партій шоумена Славі Трифонова «Є такий народ» і колишнього міністра оборони Стефана Янєва «Болгарський схід». За них готові віддати голоси 4,3% та 4,2% виборців. Соціологи стверджують, що обидві партії можуть потрапити до нового складу парламенту і їхній результат залежить від здатності мобілізувати свій електорат.

фото: БНР

Дані опитування також демонструють зниження інтересу болгар до позачергових виборів. Піти на виборчі дільниці готові 49% виборців. Таким чином, у виборах можуть взяти участь близько 2,6 млн. осіб.

Нагадаємо, наприкінці червня в Болгарії через розвал коаліції почалася чергова парламентська криза. Болгарський парламент оголосив про недовіру уряду, що запустило процес формування нового уряду трьома парламентськими партіями, які отримали найбільшу кількість голосів на попередніх виборах. Консультації проводили партія “Продовжуємо Зміни” Кирила Петкова, ГЕРБ-СДС екс-прем’єра Бойка Борисова та Болгарська соціалістична партія Корнелії Нінової. Жодна з партій не змогла сформувати нову коаліцію, що стало підставою для розпуску президентом чинного складу парламенту.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Количество школ в Одесской области сократили почти на 15%

Observan

Болградский горсовет ищет вакуумно-подметальный автомобиль

Observan

В одесском аэропорту ищут взрывчатку

Observan