Бардак

ВВП України з початку року знизився на 30%

За підсумками трьох кварталів поточного року, падіння валового внутрішнього продукту в Україні оцінюється на рівні 30%. Про це свідчать оперативні дані Міністерства економіки України.

“Мінекономіки з використанням непрямих методів розрахунку та інструментів моделювання на базі поведінкових показників економічних суб’єктів оцінює падіння ВВП минулого місяця, як і у серпні, в межах 35%. Загалом, за підсумками перших трьох кварталів 2022 року, падіння ВВП в Україні оцінюється на рівні 30%”, – йдеться у повідомленні.

Серед негативних факторів, що вплинули на економіку, виділяють погоду та дії окупантів. Через затяжну дощову погоду в окремих регіонах у вересні пригальмувався темп збирання зернових культур, що негативно позначилося на обсягах зібраної продукції.

Крім того, нестабільна робота та періодичні відключення окупованої ЗАЕС від енергосистеми України змушували перерозподіляти навантаження між іншими учасниками системи, що чинило суттєвий тиск на всю українську енергосистему.

Ситуація на фронті у вересні покращилася, але ворог продовжував обстрілювати українську територію, що чинило тиск на настрої бізнесу та логістику. Продовження військових дій на території України, подальше руйнування виробничих потужностей, інфраструктури та житлових будинків, а також невизначеність щодо тривалості такої ситуації стримує подальший розвиток та відкладає активне відновлення.

За оцінками Міністерства економіки України, ситуація залишається ще досить складною та напруженою, втім контрольованою, що відповідно позначається і на економіці.

Зазначається, що серед позитивних економічних факторів спостерігалося покращення динаміки транспортних перевезень як внаслідок зростання експорту агропродукції морським транспортом, так і завдяки нарощуванню обсягів перевезень вантажів залізницею.

“Так, завдяки реалізації “зернової ініціативи” через порти Великої Одеси за серпень-вересень експортовано 5,5 млн тонн агропродукції. У вересні, порівняно з серпнем, кількість продукції, що експортується, зросла більш ніж у 2 рази, а кількість суден, що вийшли з портів, – майже втричі”, – йдеться у повідомленні.

При цьому минулого місяця обсяг українського експорту в грошовому еквіваленті зріс більш ніж на 23% порівняно із серпнем цього року, що є рекордним значенням з початку повномасштабного вторгнення РФ.

Зазначимо, що влада України очікує падіння економіки цього року приблизно на 33%, а наступного року – зростання відразу на 15%.

За матеріалами: Корреспондент.net.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В райгосадминистрациях Одесчины грядет сокращение: Кабмин утвердил граничное количество сотрудников

Observan

В Одесской области назвали самые благоустроенные сёла и поселки

Observan

В Одессе из детдома сбежал подросток

Observan