Одесские штучки

Біля Одеської області все ж будуть працювати турецькі морські електростанції

Державний енерготрейдер АТ «Енергетична компанія України» (ЕКУ) підписав меморандум про взаєморозуміння з турецькою компанією Karpowership щодо використання суден-електростанцій потужністю 500 МВт в інтересах України. Це приблизно дорівнює половині потужності одного енергоблоку однієї з українських атомних електростанцій Про це повідомила прес-служба ЕКУ.

В рамках співпраці розглядаються у тому числі варіанти розташування суден-електростанцій біля берегів Молдови та Румунії, приєднання до їх електромереж та передачі струму до енергосистеми України в Одеській області через міждержавні лінії електропередачі. Для оцінки такої можливості планується залучити уряди Молдови та Румунії. Фактично це означає, що дані судна-електростанції можуть знаходитися у Чорному морі неподалік від гирла Дунаю, або безпосередньо в річці Дунай — поблизу як берегів Румунії та Молдови, так і біля південної частини Одеської області.

Karpowership має вісім доступних суден, які разом можуть генерувати до 2 гігават електроенергії. Цього достатньо, аби забезпечити живленням приблизно 5 млн будинків. Найбільше судно компанії має потужність 500 МВт. Судна під’єднують бортову електростанцію до берегової мережі, використовуючи близько кілометра кабелів.

"Компанії спільно з національними та міжнародними організаціями планують розробити проект щодо фінансування та запуску 500 МВт електричної потужності від енергокораблів. Цієї потужності може бути достатньо для забезпечення електроенергією 1 млн сімей в Україні”, — вказала прес-служба.

Гендиректор ЕКУ Віталій Бутенко пояснив, що в умовах війни будівництво нових енергоблоків замість зруйнованих і пошкоджених Росією є неможливим. Тому держава змушена шукати інноваційні рішення для подолання енергетичної кризи.

"Технологія Karpowership дозволяє відносно швидко розгортати нові генеруючі потужності з метою цільового спрямування до української мережі. Ми віримо, що це може призвести до зміни парадигми розв’язання енергетичної кризи в Україні під час російських атак на інфраструктуру”, — заявив Бутенко.

Україна, яка ще донедавна була нетто-експортером електроенергії, зараз відчуває її гострий дефіцит внаслідок російської агресії. Найбільша атомна станція України окупована і не генерує енергію, а всі великі теплові та гідроелектростанції на вільній території пошкоджені ракетами тією чи іншою мірою.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

На Таирова работал нелегальный интерактивный клуб – посетителей водили через «черный» ход

Observan

В Одессе с фасадов воруют закладные доски, а в мэрии и полиции с этим ничего не могут сделать

Observan

Каким будет одесский джаз-фестиваль

Observan