Одесские штучки

Через війну одеський електротранспорт скоротив пасажиропотоки

За рік електричним транспортом в Одесі, за офіційними даними мерії перевезено 85 мільйонів 854,8 тис. пасажирів. В тому числі:
трамвай — 53 748,3 тис.
тролейбус — 32 106,5 тис.

Для порівняння, за 2021 рік трамваї в Одесі перевезли 106 мільйонів пасажирів, що на 18,9% більше за показники 2020 року. Тролейбуси в Одесі за 2021 рік перевезли 56 мільйонів пасажирів, що на 16,8% більше, ніж 2020 року. Загальний пасажиропотік міського електротранспорту Одеси становив 162 мільйони пасажирів.

Таким чином, ми бачимо зменшення обсягу перевезень пасажирів у два рази. При цьому трамвай зменшив перевезення майже рівно удвічі, а тролейбуси — трохи менше, ніж удвічі. Це пов'язано з війною та її наслідками у вигляді скорочення роботи електротранспорту. Так, у перші тижні війни на лінії виходило всього по 30 трамваїв та тролейбусів. Згодом кількість рухомого складу на лініях збільшилася. Також вплинули і наслідки російських ударів по енергоінфраструктурі, внаслідок чого половину грудня 2022 року електротранспорт Одеси не працював взагалі, або працював у обмеженому обсязі. Також вплинула і демографічна ситуація — значна частина одеситів виїхала за кордон, хоча і в Одесу приїхало понад 40 тисяч вимушених переселенців з інших регіонів України.

Окрім того, певний вплив на пасажиропотік електротранспорту справили і зміни маршрутної мережі. Так, у вересні було запущено безпересадковий маршрут "Північ — Південь" через все місто. Однак через це був втрачений трамвайний зв'язок житлового масиву Черьмушки з центром під час скорочення трамвайного маршруту №10 до залізничного вокзалу. Окрім того, не працює трамвайна лінія на Великому Фонтані далі від 11-ї станції, відповідго не курсують маршрути №18 і №19. Скасовані маршрути тролейбуса №14 і №15, скорочений маршрут №10, що також негативно впливає на загальний обся перевезень.

 

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

На Одещині чоловіка до смерті забили кочергою

Observan

В Україні створять національну мережу автозаправок

Observan

В Одессе произошло ДТП с участием грузовика

Observan