Одесские штучки

Як вибрати пластинчастий теплообмінник?

Характеристики приладу

Кожний вид такого апарата, як пластинчастий теплообмінник, має свої параметри та характеристики. Найчастіше використовуються поверхневі прилади, адже в них не відбувається змішання середовищ. Зі свого боку, вони поділяються на: регенеративні та рекуперативні установки (в залежності від напряму потоку теплоносія).

Існують теплообмінники з плоскою поверхнею. За таким типом поверхні вони розділяються на: пластині, спіральні та теплообмінники. Також трубчасті, які можуть бути кожухотрубними, змійковими й мати конструкцію «труба в трубі».

Але у будь-якому із видів є базові характеристики, за якими здійснюється підбір і пластичного апарату:

  • Тиск і температура теплоносія. Чим вищі їхні показники, тим більша вартість.

  • Площа поверхні приладу.

  • Потреба в потужності теплообмінника. Наприклад, пластичний обмінник в залежності від його потужності, потребує точних розрахунків кількості пластин.

  • Витрати теплоносія робочого середовища.

Дані для обчислення

Для розрахункових даних беруться до уваги:

  • Потужність процесу теплообміну.

  • Джерело тепла.

  • Максимальна робоча температура, її графіки джерел та системи споживача.

  • Схема під’єднання гарячого водопостачання.

  • Варто відзначити, якщо потужність процесу теплообміну не відома, то для системи гарячого водопостачання потрібно визначити кількість точок змішувачів (водозабору), а для системи опалювання – площу опалювальних приміщень.

    Є певні загальні характеристики, на які потрібно більше звернути увагу при підборі пластичного теплообмінника: тип середовища, її витрати, допустимі значення втрати за показниками напору та нестандартні середовища.

    За типом збираються відомості про нагрівальне та зігрівальне середовище. Тут береться до уваги температура при вході та виході й витрати. Особливо для зігрівального потрібно знати процентне співвідношення запасу потужності.

    Щоб обчислити витрати робочого середовища, потрібно знати, яка її маса проходить через теплообмінний апарат за певний проміжок часу. Для розрахування цієї характеристики потрібно щільність помножити на її об’єм.

    Допустиме значення втрати напору визначається за тиском падіння при проходженні через теплообмінник теплоносія і теплоспоживача. Якщо показник зниження занадто великий, тоді порушується процес теплопередачі.

    Нестандартні середовища додатково потребують значення тепломісткості, в’язкості носія та теплопровідність.

    Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

    И еще туда же!

    Во время рейда в Одесской области правоохранители изъяли более 500 кустов конопли и оружие

    Observan

    Одесситов массово штрафуют за вождение в нетрезвом виде

    Observan

    В Одессе построят новую теплоэлектростанцию

    Observan