Одесские штучки

Як війна зруйнувала Миколаївщину: Первомайське і Партизанське (ФОТО, ВІДЕО)

"Одеський Кур'єр" починає знайомити своїх читачів з тим, як живуть постраждали від російських обстрілів та окупації міст та сіл Миколаївської та Херсонської областей. Першими стали селища Первомайське і Партизанське, які знаходяться всього в парі десятків кілометрів від Миколаєва. 

Як це було — у нашому відеосюжеті та фоторепортажі.

Первомайська громада неподалік від Миколаєва, яка налічує 11 населених пунктів. Один з них, село Максимівка, деякий час було під окупацією. Інші села громади, в тому числі і центр, село Первомайське, було під постійними обстрілами з перших днів березня по 10 листопада.

У Первомайському та сусідньому Партизанському, як розповів голова Первомайської військово-цивільної адміністрації Максим Коровай, зруйновані чи пошкоджені 75% житлового фонду, всієї інфраструктури, це школа, дитячі садки, будинки культури адміністративні будівлі. Навіть військово-цивільна адміністрація громади розміщується в тісному підвалі напівзруйнованого торгового центру — і сюди за командою чи сигналом повітряної тривоги збігаються десятки місцевих котів та собак.

Майже всі багатоквартирні будинки у Первомайському стоять з зірваними дахами , вибитими вікнами, деякі отримали і влучення. Дуже великих пошкоджень зазнав цукровий завод у Первомайському, до речі — найбільший на півдні України. Тут поступово відновлюють електропостачання та подачу води.

У Партизанському візуально взагалі не залишилося жодного вцілілого житлового будинку — а до початку війни тут жило понад 500 людей. А комунальних "зручностей" — світла та води, тут поки що немає. Адміністрація громади планує створити тут містечко з модульних споруд для тимчасового проживання людей.

З населення громади, яке до початку повномасштабного російського вторгнення налічувало 11 тисяч чоловік,залишилося лише до трьох тисяч у всіх населених пунктах.

Люди, які залишаються у Первомайській громаді, дуже потребують допомоги. Адже вони залишилися фактично без житла, без роботи. Відсутність опалення та перебої з електрикою не дають змогу навіть нормально готувати їжу. І тому гуманітарна допомога, яку серед інших, надав громаді одеський благодійний фонд "Буджак Реліф" виявилася дуже актуальною — це понад 20 тон паливних брикетів, сотня пічок-буржуйок, продовольство та комплекти дитячого зимового одягу.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Одессе умер спасатель, пострадавший при пожаре на Троицкой

Observan

Как паркуются автохамы в Одессе

Observan

В Одессе задержали банду подростков-грабителей

Observan