Одесские штучки

Якою може бути допомога Україні від Словаччини

Словаччина можливо надасть Україні всі свої винищувачі МіГ-29 і танки Т-72 радянського виробництва. Про це заявив Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь під час брифінгу в Медіацентрі Україна. 

Міністр пояснив, що з 1 жовтня 2022 року Словаччина більше не використовує МіГ-29. “Ми готові передати ці літаки Україні, щоб вона могла захищатися, і не збираємося їх передавати комусь іншому. Зараз питання про передання цих літаків розглядає уряд Словаччини”.

За його словами, ВПС Словаччини також готові навчати українських пілотів літати на американських винищувачах F-16. “Ми залюбки забезпечимо це навчання, проте зараз для нас пріоритет — передати Україні МіГ-29”. Він також зазначив, що Словаччина не чекає на компенсації від російської літакобудівельної компанії “МіГ”, яка в односторонньому порядку відкликала своїх спеціалістів, коли уряд росії визнав Словаччину “недружньою країною”. 

Крім того, Надь заявив, що на озброєнні республіки зараз стоять 30 танків Т-72, і Словаччина готова їх передати Україні, якщо західні союзники нададуть заміну.  “Улітку 2022-го ми погодилися з Німеччиною, що зможемо передати Україні 30 БМП в обмін на 15 “Леопардів”. У грудні 2022-го ми отримали лише один танк. Очікуємо, що у березні отримаємо ще 2 танки, і будемо отримувати їх щомісяця”.

Наявні у неї зараз та заплановані танки німецького виробництва Leopard Словаччина передавати Україні не збирається.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Одесской области трудоустраивают людей с инвалидностью

Observan

В Одессе состоится ИТ-фестиваль для студентов

Observan

В Одессе откроется выставка грузинских фотографов

Observan