Одесские штучки

Майстриня з Одещини виготовляє неймовірно красиві гердани

Майстриня з міста Рені, що на Одещині, Наталія Воронова вже чотирнадцять років займається плетінням герданів із бісеру.

Гердан — це прикраса у вигляді стрічки, сплетеної з різнокольорового бісеру. З нього складаються геометричні чи рослинні візерунки.

«Ця прикраса була поширена на Західній Україні, зустрічалася на Волині та на Поділлі, — розповідає майстриня. – З часом багато видів герданів було втрачено. Це сталося, як я думаю, у роки Другої світової війни і після неї – матеріалів не було, та й ніколи було жінкам цим займатися. І мені захотілося відродити те, що робили наші прабабусі».

Коли Наталія виклала на своїй сторінці у Фейсбуці гердан «перетинчастий» і «хрещатий», всі майстрині були вражені – таких форм вони ще не бачили.

«Вивчаючи історію українського народного костюма, я випадково знайшла лише одну фотографію таких герданів, сама намалювала схему, підібрала кольори та сплела», — розповідає майстриня.

Наталя створює і авторські візерунки. Вивчивши орнаменти, характерні для Одещини, вона зробила «одеський» гердан.

«Гердан можна надіти на будь-який однотонний светр, блузку, сукню — і ти вже у вишиванці!» – каже майстриня.

Джерело

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Одесских водителей предупредили о ситуации на дорогах города

Observan

На крупнейшем в Украине одесском рынке большой выбор спецодежды

Observan

Підприємці найбільшого в Україні одеського ринку запрошуються на семінар «Актуальні питання застосування програмних РРО»

Observan