Одесские штучки

Музей на Одещині отримав унікальний подарунок

В ренійський музей, що на Одещині, передали шапочку легендарного французького дослідника Світового океану Жака-Іва Кусто.

Про це повідомляє інформаційна агенція «Юг.Today».

Французького дослідника Світового океану пам’ятають декілька поколінь людей з різних континентів.  Жак-Ів Кусто – і учений, і фотограф, і режисер, і винахідник. Він автор великої кількості книг і фільмів про морські глибини, які з захопленням читали та дивилися і діти, і дорослі.

Виявилося, що колись дослідник бував і в Рені на Одещині.

В 1984 році Жак-Ів Кусто проводив експедицію в водах Чорного моря. Під час шторму склалася нештатна ситуація, і батискаф вийшов з ладу: сильна течія заплутала шланги. На допомогу прийшло наше судно «Нюра Кіжеватова», яке йшло на ремонт в Рені, і разом з ним батискаф опинився на базі технічного обслуговування флоту в Ренійському порту.

Тут на судно, щоб заміряти необхідну кількість матеріалів для проведення ремонту, була направлена місцева дівчина Надя Брусенська. Тоді вона навіть і не здогадувалася, що щойно познайомилась та розмовляла з великим мореплавцем. Було дуже холодно, і Кусто подарував дівчині свій знаменитий червоний капелюшок, відомий як символ його команди.

Побачивши Дунай, Кусто з командою ще повернуться сюди на початку 90-х років, щоб дослідити велику ріку з її початку в Шварцвальді до Вилкового. Але це буде інша історія.

Всі ці роки Надія зберігала подарунок. Росли діти, мінялася епоха, стилі життя, пріоритети. Надія багато працює, пише вірші, подорожує.

Нещодавно вона подарувала знаменитий червоний капелюшок Кусто музею в Рені. Тепер ренійці та гості громади, які відвідуватимуть музей, теж зможуть доторкнутись до цієї історії.

 шапочка, яку носив Кусто, зараз в моді. Вона називається «кустошка».

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Удивительная Украина: 600 километров красоты

Observan

На Одещині літня жінка втопилася в колодязі

Observan

Несовершеннолетний пострадал в результате взрыва в Одесской области

Observan