Одесские штучки

На Одещині люди похилого віку можуть опанувати нові професії

В цьому році у Вилківській громаді Ізмаїльського району Одеської області на базі трьох бібліотек в  адмінцентрі, селах Мирне та Десантне впроваджуватимуть нову соціальну послугу «Університет третього віку». 

Про це стало відомо з відповідного проєкту рішення Вилківської міської ради, передає інформаційна агенція  «Юг.Today».

Основною метою соцпослуги є реалізація принципу навчання людей старшого віку впродовж усього життя та підтримка фізичних, психологічних та соціальних здібностей. Слухачами безкоштовного курсу, що мають пенсійне посвідчення (крім внутрішньо переміщених осіб), можуть бути жінки від 55 років, чоловіки від 60 років, місце проживання яких зареєстроване в населених пунктах ТГ.

В рамках проєкту завершені ремонтні роботи у  Вилківській міській бібліотеці для дітей, у бібліотеках сіл Десантне та Мирне, завезені меблі та комп’ютерна техніка.

Так, у цих бібліотеках утворюватимуться наступні факультети:

  • життєвої компетентності та всеобізнаності (правова, фінансова, комп’ютерна грамотність((програми Skype, Viber,Word) планшет, мобільний телефон, принтер, сканер, копіювальна техніка);
  • здорового способу життя: лекційні та практичні заняття  (фізичні вправи, аеробіка,  заняття на тренажерах та ін.);
  • крою, пошиття та ремонту одягу;
  • прикладного мистецтва (декоративний розпис, аплікації, вишивка, гончарна справа, плетіння тощо);
  • садівництва та городництва.

Для проведення занять  із людьми  похилого віку можуть бути залучені викладачі навчальних закладів різних рівнів акредитації, фахівці місцевого органу самоврядування, працівники Центру надання соціальних послуг  Вилківської міської ради, управління пенсійного фонду України, служби зайнятості, медики, представники громадських організацій, волонтери ( за їх згодою) тощо.

Оптимальна наповнюваність навчальних груп складає п’ятнадцять осіб, але не має перевищувати 25 слухачів.

Організація місць для навчання повинна відбуватися з урахуванням індивідуальних особливостей слухачів (наприклад, при проблемах зі слухом слід запропонувати слухачеві сісти ближче). Кількість та тривалість занять плануватиметься теж за цими критеріями (не перевищуватиме 45 хвилин), передбачатимуться перерви.

Навчальний (базовий) курс триває протягом академічного року (дата початку та закінчення навчання визначається директором центру). Рекомендована тривалість курсу – 72 навчальні години, що передбачає навчання протягом 1 години 40 хв. (два заняття по 40 хвилин з перервою 20 хвилин) кожного тижня у визначені дні. Якщо слухачі закінчили базовий курс, вони можуть об’єднуватися в групи (факультети) за інтересами та продовжувати навчання відповідно до їх потреб, уподобань та інтересів.

Програма курсу включає теми, що стосуються теоретичних знань та підходів до вивчення проблем людей похилого віку, передбачають набуття слухачами знань щодо збереження здоров’я, організації життя в старшому віці, правової грамотності, вмінь використання сучасних комунікаційних та інформаційних технологій тощо.

Для вступу до університету третього віку абітурієнт повинен подати до Центру надання соціальних послуг  Вилківської міської ради  заяву на ім’я директора, копії паспорта та пенсійного посвідчення.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Банда грабителей избивала прохожих в Одессе

Observan

В День святого Валентина в Украине намерены пожениться более 1,4 тысячи пар

Observan

В Одесской области может появиться дополнительный временный мост

Observan