Одесские штучки

На Одещині мешкають птахи-велетні


На Одещині можна побачити молодих і дорослих птахів-велетнів орланів-білохвостів.
Про це на свої сторінці у Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.
Мешкають орлани-білохвости на півдні Одеської області в НПП «Тузлівські лимани».

«Аристократ неба, орлан-білохвіст – один з найбільших хижих птахів, що мешкають в Україні. Самки досягають 6 кг з розмахом крил до 2,5 м. Від орлів орлани відрізняються масивнішим дзьобом і неопереною нижньою частиною лап. Двох з половиною метрового розмаху крила дозволяють білохвосту без жодного помаху довго парити навіть у слабких висхідних повітряних потоках. Для білохвоста немає нельотної погоди. Це справжній володар повітря. Він однаково легко долає великі простори і за ясної, безвітряної погоди і за майже штормової завірюхи з сирим снігом, над сушею і над морським простором», — розповідає вчений.


Ці птахи занесені до Червоної книги України та Міжнародної Спілки Охорони Природи та віднесені до категорії дуже вразливих.

«Могутній хижак однаково охочий до риб’ячого, пташиного та звірячого м’яса майже будь-якої свіжості. Ловить на мілководдях велику, вихоплює з води скинуту рибу, що спливла вгору черевом, підбирає її, викинуту хвилею на березі. Восени та взимку слідкує за тисячними скупченням качок, де для нього завжди є жертва з ослаблених птахів. У цей період вже багато зимуючих качок і гусей в НПП «Тузловські лимани». І орлани ретельно моніторять їхнє скупчення, щоб ніхто «не позіхався і не задрімав». Вони дуже суворий контролер здоров’я популяції водно-болотних птахів нашого парку», — зазначає Іван Русєв.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Любитель непристойных видео предстанет перед судом в Одесской области

Observan

В Одессе грузовик сбил двоих пешеходов

Observan

«Еврей возглавил Украину»: чешская газета изменила скандальный заголовок

Observan