Одесские штучки

На Одещині планують відроджувати молочне скотарство

Фото ілюстративне

У Бородінській громаді Болградського району мають намір розвивати молочне скотарство. Наразі в ТГ пройшла повна інвентаризація пасовищ, йде процес занесення в реєстр. Це перша громада Одещини, яка змогла запустити та провести цю роботу.

Про це розповіли в обласному департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин, передає інформаційна агенція «Юг.Today».

Сьомого-восьмого вересня відбулась друга міжнародна конференція “Бессарабський технологічний хаб: Розробка інноваційних, технологічних проєктів для сталого розвитку громад півдня України та Республіки Молдова з використанням програмного забезпечення ARCGIS від компанії ESRI США” та за участі USAID АГРО

Майданчиком зустрічі став центр етнографічного та зеленого туризму «Фрумушика-Нова».

Під час конференції зазначалося, що органи місцевого самоврядування Одещини зустрічали переселенців, допомагали військовим, впроваджували унікальні програми та проєкти. Йде другий рік війни, але з впевненістю можна сказати: громади впоралися зі своїми обов’язками та зробили значний вклад у те, що Україна не просто тримає удар, а й перейшла до контрнаступу та звільнила значну кількість своїх територій. Більш того, міста, села та селища Одеської області робили це в умовах гострого дефіциту грошових коштів, що лише додає їм честі.

Голова Бородінської селищної ради Іван Кюссе підкреслив, що “війна — мінус. Нестача коштів — мінус. Але, як кожний пам’ятає, мінус на мінус дає плюс. Є багато міжнародних програм та проєктів, участь в яких дозволяє вирішити певні завдання з розвитку громад. Один з головних для нас напрямків — транскордонне співробітництво. Ми бачимо перспективу у створенні унікального проєкту “Еврорегіон “Буджак”. Це форма прикордонного співробітництва між сусідніми територіальними громадами та місцевими органами влади України та Молдови. Ми не конкуренти, ми партнери — цей підхід дозволить вийти на новій рівень відносин. З врахуванням того, що Україна скоро стане членом ЄС є потреба в інтеграції законодавства”.

Очільник Болградської військової адміністрації Михайло Шарафаненко, в свою чергу, звернув увагу на те, що в Бородінській громаді пройшла повна інвентаризація пасовищ, йде процес занесення в реєстр. Це перша громада Одещини, яка змогла запустити та провести цю роботу, яка буде мати вагомий вплив на розвиток ТГ.

“Великий успіх складається з дрібниць. Перший крок – збереження пасовищ, а це своєю чергою дасть можливість зупинити спад поголів’я ВРХ та розвивати молочне скотарство, а вже це буде поштовхом для створення робочих місць. Зміцнення району — наше пріоритетне завдання”, – вважає Михайло Шарафаненко.

В рамках конференції підписано низку стратегічних документів:

  • Меморандум між Бородінською, Городненською, Кубейською, Тарутинською громадами Болградського району та Петропавлівською громадою Білгород-Дністровського району про співпрацю;
  • Меморандум про співпрацю між Бородінською селищною територіальною громадою та Ізмаїльським державним гуманітарним університетом;
  • Договір про співпрацю між Бородінською селищною територіальною громадою та Одеським національним технологічним університетом.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Владимир Омелян рассказал о планах строительства евроколеи в Одессу

Observan

На Одещині пенсіонерів лікували простроченими медикаментами

Observan

В Одессе горело студенческое общежитие

Observan