Одесские штучки

На Одещині побудують завод

На Одещині побудують завод, на якому пшеницю перероблятимуть на біопальне для транспорту. Обсяг переробки майбутнього біоетанольного заводу, який ПрАТ «Газтранзит» планує збудувати на Одещині, — до 100 тис. тонн пшениці на рік, що складає 7% її валового збору в області.

Про це повідомив керівник компанії Валерій Деркачов під час конференції «Розвиток в Україні галузі переробки агрокультур на основі сучасних промислових біотехнологій», передає інформаційне агентство «Юг.Today».

За його словами, підприємство вироблятиме 33 тис. тонн біоетанолу. Продукція відразу отримуватиме сертифікацію європейського зразка, що дасть можливість реалізувати її в країнах ЄС. Відходи заводу перероблятимуться на біогаз, який використовуватиметься замість природного газу для технологічних потреб заводу.

«Створенню такого виробництва сприяє те, що станція розташована в сільськогосподарському районі на Одещині, майданчик уже забезпечений всіма видами інженерних систем для розвитку нового напряму. Також важливими для розвитку є зміни в системі оподаткування для таких підприємств: минулого року урядом введено акцизний збір за нульовою ставкою оподаткування на виробництво біоетанолу», – повідомив Валерій Деркачов.

Також керівник ПрАТ «Газтранзит» додав, що вже цього року компанія почне розробку проєктної документації та будівництво потрібної інфраструктури. Але не виключено, що запуск заводу відбудеться вже після перемоги.

Довідка. Біоетанол — це етанол, який отримують у процесі переробки рослинної сировини для використання як біопалива або паливної добавки. Біоетанол, на відміну від нафти, є однією з форм використання поновлюваних джерел енергії, які можна отримати з сільськогосподарської сировини.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Маяк острова Змеиный изобразили на новой памятной монете

Observan

В одной из школ Одесской области апробируют новую программу по формированию навыков XXI века

Observan

На Одещині затримали перевізника безакцизних товарів

Observan