Одесские штучки

На Одещині розширять акваторію знаменитого національного парку

До захисної території НПП «Тузлівські лимани», що на півдні Одещини, планують включити води Чорного моря аж до острова Зміїний. Це необхідно, щоби захистити чорноморських дельфінів.

Про це розповів на конференції, присвяченій захисту китоподібних у Чорному морі працівник національного парку «Тузлівські лимани», еколог Іван Русєв, повідомляє УСІ.

За його словами, ідею вже підтримали в Українському товаристві захисту птахів та Інституті зоології, а міністерство захисту довкілля скерувало відповідне звернення до Одеської ОВА. Втім, відзначив еколог, обласна влада поки не поспішає реагувати.

Русєв нагадав, що дельфіни масово гинуть через розв’язані Росією військові дії — за попередніми оцінками, вже загинуло як мінімум 50 тис. морських тварин. Крім того, чимало мешканців Чорного моря отримали контузії — такі дельфіни у 98-99% також передчасно вмирають.

Іван Русєв також презентував свою книгу під назвою «Війна — апогей екоциду чорноморських китоподібних».

«В цій книжці я виклав всі факти, які я збирав, протягом минулого року. Я вважав це необхідним, тому що ця інформація є дуже важливою для судового процесу і для майбутніх поколінь», – наголосив еколог.

Володимир Францевич, начальник Спеціалізованої екологічної прокуратури Одеської обласної прокуратури, також присутній на заході, повідомив, що із 117 викидів китоподібних на берег вже підтверджено, що 15 викидів були зумовлені акустичними травмами. Спеціалісти провели 6 розтинів загиблих тварин — але в Україні немає методики, яка підтвердила б причини загибелі.

Тому отримані матеріали у січні цього року відправили до Падуанського університету в Італії та Ганноверського університету в Німеччині.

«Дослідження будуть завершені найближчим часом», – запевнив Францевич.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Одесской области снимут романтическую комедию о виноделии

Observan

В Одессе остановили грузовик с незаконными елками

Observan

ЦИК обработала более 45% протоколов

Observan