Одесские штучки

На Одещині створили унікальний горіховий сад

Біля села Новоозерне Ізмаїльського району Одеської області розташувався єдиний в Україні горіховий сад, який закладений за стандартами промислового, при вирощуванні якого виключається ручна праця.
Про це йдеться на сторінці Саф’янівської сільської територіальної громади у Фейсбуці.

Ідея створити горіховий сад прийшла до керівника компанії ТОВ «ВОЛ — НАТ» Андрія Гука, коли він шукав альтернативний варіант зерноводству. Бессарабський край є доволі вразливим через часті неврожайні сезони, тому фермер змушений був шукати інший варіант зрощування культур. Так виникла ідея вирощувати волоські горіхи.

За консультацією Андрій звернувся до фахівців із Франції, які підтвердили, що клімат та ґрунти в Бессарабії підходять для цієї культури. Однак, необхідно було підібрати відповідні сорти та забезпечити якісний полив. Вибір упав на два французькі сорти – Lara та Fernor, тому що саме ці сорти відомі своєю якістю, світлим кольором та надзвичайним смаком.

Закладка саду відбувалася протягом трьох років – з 2013 до 2015 року, а плодоносити горіховий сад почав у 2019 році. Перший повноцінний урожай обсягом 125 тонн підприємство зібрало два роки тому. Тоді працювали вручну. З минулого року врожай збирають за допомогою шейкера, який струшує горіхи з гілок, та спеціального комбайна.

Площа горіхового саду займає 91 га, де росте близько 17,5 тис. дерев.

Щоб плоди формувалися великими та привабливими, необхідно ретельно дотримуватись всіх агрономічних заходів: вчасне зволоження та внесення добрив, яке у компанії ТОВ «ВОЛ — НАТ» є автоматизованим.

Після збирання горіхів працівники компанії «ВОЛ-НАТ» їх чистять, калібрують, сушать та готують до реалізації. Господарство відправляє свою продукцію на експорт до країн ЄС, які цінують високу якість горіхів.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Измаиле рецидивист, угрожая ножом, отобрал у 17-летнего парня телефон

Observan

В Одессе разыскали потерявшегося ребенка

Observan

В Одессе СБУ разоблачила собственного сотрудника на вымогательстве денег

Observan