Одесские штучки

На Одещині відновили водообмін Придунайських озер

Спеціалісти розчистили мілини та барові ділянки водоймів для покращення водообміну між Придунайськими озерами, що на Одещині.

Про це повідомляє громадська організація з охорони природи Rewilding Ukraine.

Роботи з відновлення водообміну проводили протягом зими спеціалісти Ізмаїльського управління водних ресурсів разом із природоохоронцями Rewilding Ukraine. Вони розчистили мілини з піщано-мулових наносів (бар) у місці впадання в Картал каналу Прорва, який з’єднує озеро з річкою.

«Ця величезна мілководна смуга не тільки перешкоджала наповненню озера з Дунаю, але й заважала зворотному процесу скидання води під час водообміну. Крім того, були усунені деякі перешкоди для вільно плину води, такі як застарілі й занедбані рибозагороджувачі, а також поглиблені мілководні ділянки вздовж каналу Прорва та протоки Кишкова, що з’єднує озера Картал та Кугурлуй», – зазначили в організації.

Як зазначили у Rewilding Ukraine, це третій етап робіт. Напередодні, у дамбі, що розділяє озера Картал та Кугурлуй, на протоці Кишкова природоохоронці побудували додаткову водоперепускну споруду, яка покращила водообмін між озерами. Влітку 2023 року вони планують провести завершальний етап робіт, під час якого буде прочищений канал Лузарза між озерами Картал і Кагул.

Поліпшення водообміну, за словами спеціалістів, дозволить цілій системі водойм наповнюватиметься та спорожнятися швидше та ефективніше. Це сприятиме подальшому збільшенню рибних запасів і біорізноманіття, а також покращить якість води, яку місцеві жителі використовують для відпочинку та зрошення.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Работников государственных учреждений оставят без наличных денег

Observan

В Одессе из-за ДТП образовалась крупная пробка

Observan

Одесским дворникам и сантехникам закупили современную униформу

Observan