Одесские штучки

На Одещині закінчується посівна кампанія

На Одещині закінчується посівна кампанія. Наш регіон є лідером по термінам з посіву ярих культур. Залишилося посіяти близько 100 тис. га кукурудзи.

Про це 28 квітня на брифінгу в Ukraine Media Center Odesa розповіли заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич та директор департаменту аграрної політики Одеської ОВА Алла Стоянова, повідомляє УСІ.

«У цьому році кампанія проходить більш-менш стабільно, на відміну від минулого року. Тоді ми мали зрушення всіх ланцюгів постачання. На сьогодні все відновлено. Зрозуміло, де купувати насіння, паливо. Аграрний сектор відчуває себе дуже добре, особливо на фоні останніх опадів», – прокоментувала Алла Стоянова.

За попередніми прогнозами, Одещина планує отримати на 15% більше врожаю, ніж минулого року. У 2022 році регіон зібрав 3,3 млн тонн усіх культур.

Покращилися і всеукраїнські прогнози. Якщо у лютому планували отримати до 46 млн тонн врожаю, то після опадів – на 20 млн тонн більше.

У той же час, відкритим питанням залишається робота зернового коридору. За словами замміністра Маркіяна Дмитрасевича, прогнозувати його успішність дуже важко.

«Зі сторони України лунають пропозиції продовжити роботу хоча б на рік, розширити географію на порти Миколаївщини, але зі сторони російської федерації – блокування», – додав замміністра.

Наразі фермери віддають перевагу вирощуванню соняшника, сої та ріпаку, з кукурудзою та пшеницею – складніше.

«Людей вистачає, у нас є бронювання. Та все одно, чим більше триває війна, тим більше людей мобілізуються. Водії тракторів та комбайнів стають водіями танків та БТРів», – резюмував заступник міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич.

Додамо, приблизно 2,5 млн га земель (20%), з урахуванням окупованих, залишаються непридатними для агросектору – заміновані або забруднені внаслідок військових дій.

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

На Люстдорфской дороге трамвай сбил пешехода

Observan

В Одесском ботаническом саду распустились тропические цветы

Observan

СБУ затримала російського агента, який коригував обстріли Одеської області

Observan