Одесские штучки

На Одещині зберігається унікальна ікона

У Виноградівці Одеської області, у бессарабської болгарки Ніни Іванової, зберігається унікальна ікона кінця XVIII століття з зображенням святого Пантелеймона.

«У 1948 році цю ікону мої родичі відвезли до Сибіру, куди були заслані радянською владою. Через 10 років вони повернулися до Бессарабії, а з ними і ікони. Вона була привезена з Болгарії ще два століття тому. Можливо, вона не має художньої цінності, мені вона дуже дорога тим, що об’єднує віки, покоління та сім’ї», — розповідає Ніна.

Великомученик Пантелеймон – один з найбільш шанованих святих у Православній Церкві, що зцілює хворих від фізичних і душевних недуг. Він є покровителем лікарів, медсестер, моряків та військових.

Ніна впевнена, що святиня приносить їхній родині здоров’я і зміцнює духовно, і бачить у цьому Божий промисел: «Мій онук – лікар у п’ятому поколінні. Сестра, чоловік, син та племінник — також лікарі».

Джерело

Источник: Волнорез

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Одессе объявлена воздушная тревога

Observan

Над чем смеются в Одессе: пляжный сезон для растений

Observan

В центре Одессы столкнулись две иномарки

Observan