Одесские штучки

На півдні Одеської області створили великий національний парк

Ще на початку липня в Бородінській громаді Болградського району за попереднім погодженням Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів офіційно створили національний природний парк “Буджацькі степи” загальною площею 9 тис. 729,71 56 га, з яких шість тисяч гектарів надано парку в постійне користування. Це ухвалила Бородінська селищна рада на сесії 4 липня.

Новий національний парк у майбутньому повинен об'єднати в одне ціле майже всю територію цілинного Тарутинського степу, яка залишилася нерозораною протягом більш як 70 років внаслідок існування у радянські часи військового полігону. Зараз нацпарк має площу у майже 9,73 тис. гектарів, яку планують збільшити до 16-17 тис. гектарів — за рахунок приєднання територій площею:

 5,2 тис. га ландшафтного заказника “Тарутинський степ”,
227 га ботанічного заказника “Староманзирський”,
45 га ландшафтного заказника, “Діброва Могилевська”,
101 га ландшафтного заказника “Діброва Манзирська”,
близько 1 тис. 232 га за межами селища Бородіно,
1 тис. 335,92 га за межами села Весела Долина,
336 га водно-болотяних угідь за селом Ламбрівка,
близько 373 га за межами села Миколаївка, майже 72 га за селом Лісне
798,6 га пасовищ.

При цьому не будуть включатися ті землі колишнього радянського військового полігону, які зараз використовує Міністерство оборони України.

За словами голови Бородінської громади Івана Кюссе, селищна рада вже зробила два перших кроки із семи потрібних на шляху до створення національного природного парку. По-перше, були розробленні наукові обгрунтування. По-друге, громада звернулася з клопотанням до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та отримала протягом дня дозвіл на свою ініціативу. Третій крок пов’язаний з Одеською обласною військовою адміністрацією, яка має зібрати погодження від усіх землекористувачів та передати матеріали до Міндовкілля задля підготовки відповідного указу президента.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

В Измаиле сбили велосипедиста – водитель не заметила его из-за выключенного уличного освещения

Observan

Одесские школьники подсели на кальян

Observan

«Каждый украинец заплатит по 428 гривен»: Укрнафта намерена погасить 18 млрд долга за счет граждан

Observan