Одесские штучки

Нафтопровід Одеса — Броди може бути продовжений до Гданська

Польська енергетична група Orlen ан поки що неофіційному рівні відновила плани побудови нафтопроводу, який має з'єднати порти Одеси в Україні та Гданська в Польщі — лінії Одеса — Броди — Плоцк — Гданськ, — зміцнивши тим самим енергетичну незалежність країн від росії, інформує польське видання Еnkorr.

Каспійська нафта почала надходити через Україну до Західної Європи в 2002 році, коли Україна почала експлуатувати трубопровід від нафтового терміналу Південний поблизу Одеси до міста Броди на заході країни. Потім Європейський Союз підтримав його розширення до Плоцька в центральній Польщі, а пізніше до Гданська як стратегічного проекту європейської безпеки.

У 2004 році Польща та Україна створили спільне підприємство для реалізації цього проекту. З іншого боку рф, що прагнула зробити Європу залежною від сировини своєї країни, вжила заходів, щоб не допустити успіху проекту нафтопроводу Україна-Польща.

Через кілька років проект був відновлений тодішнім президентом Польщі Лехом Качинським, який заручився підтримкою своїх колег з Азербайджану, Грузії, Казахстану, Литви та України. Однак після його смерті в авіакатастрофі в Росії в квітні 2010 року кабінет тодішнього прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска вирішив відновити відносини з росією. План побудови газопроводу з України до Польщі почали відхиляти, а деякі міністри ставлять під сумнів його рентабельність.

Проект був остаточно припинений тодішнім польським урядом наприкінці 2013 року. Після того, як росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому минулого року, Польща почала розглядати можливість відновлення плану нафтопроводу між Україною та Польщею.

За неофіційною інформацією, реалізація цього проекту зараз є одним із пріоритетів компанії Orlen, яку очолює Даніель Обайтек. Однак через триваючу війну всі плани не оприлюднюються.

Подписывайтесь на наш канал в Телеграм. Моментом узнавайте новости Одессы! Также подписывайтесь на нашу страницу в Facebook!

И еще туда же!

Одесские пограничники задержали иностранца-нарушителя

Observan

Тепло и дождливо: какая погода ждет одесситов до конца недели

Observan

В спальном районе Одессы поймали наркоторговца

Observan